Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

dubai vizesi Dubai Vizesi dubai

Dubai Vize Ücretleri

30 Günlük- Tek Girişli Vize: 110 USD.
30 Günlük- Çok Girişli Vize: 450 USD.
90 Günlük- Tek Girişli Vize: 350 USD.
90 Günlük- Çok Girişli Vize: 700 USD.
Transit Vize/96 saatlik-Tek Girişli: 100 USD (transit uçuşlarda geçerlidir.)

Kimler Dubai Vizesi Almak Zorunda?

Birleşik Arap Emirlikleri arasında yer alan Dubai Emirliği’ne yapılacak seyahatler için bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları vize almak zorundalar. Hizmet pasaportu, Hususi pasaport ve Diplomatik Pasaport sahiplerinin 90 günü aşmayacak seyahatlerinde vize alma zorunlulukları yoktur.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri, seyahat amaçlarına göre belirlenmiş vizelerdir. Vizelerin süreleri, giriş çıkış sayıları da alınan vizenin türüne göre farklılık gösterir.

Dubai Turistik Vize

Dubai’ye yapacağınız seyahatleriniz, tatil, geziler, eğlence kısaca turistik bir amaç içeriyorsa turistik vizesine başvuru yapmanız gereklidir. Turistik seyahatlerinizin süresi alacağınız turistik vizenin türünü belirler. Dubai turistik vizesi, kısa süreli ve uzun süreli turist vizeleri olarak iki farklı şekilde verilmektedir. Vize vermeye yetkili tek kurum, Dubai Konsolosluğu Göçmen Bürosudur.

Kısa Süreli Turist Vizesi: Dubai’de en fazla 30 gün konaklama hakkı veren tek ya da çok girişli vize kısa süreli turistik vize olarak tanımlanır. Alınan kısa süreli vizenin, ülkemizden ya da Dubai’den süre uzatılması mümkün değil. Bu nedenle, seyahat sürenizin 30 günden kısa olduğu durumlarda bu vizeye başvuru yapmanız gereklidir.

Uzun Süreli Turist Vizesi: Dubai’de kalış süreniz 90 güne kadar olan daha uzun bir süreyi kapsıyorsa, tek ya da çok girişli olarak verilen vize, uzun süreli turistik vize olarak adlandırılır. Kısa süreli ve uzun süreli turistik vizelerin süresi uzatılamaz.

Dubai Ticari Vize

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai’ye yapacağınız, ticari iş toplantıları, iş ilişkilerinin görüşülmesi, fuarlar, iş seminerleri ya da Dubai firmaları ile yapılacak olan anlaşma amaçlı seyahatlerinizde Dubai ticari vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Kalış sürelerine göre iki türü bulunan ticari vize kısa ve uzun süreli olarak verilmekte. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasında bordo pasaport olarak adlandırdığımız umuma mahsus pasaport sahiplerinin vize alma zorunluluğu bulunuyor. Dubai ticari vize başvurusunu yapan başvuru sahiplerinin vizelerinin konsolosluk onayının ardından 58 günlük süre içinde ülkeye giriş şartı bulunmakta. 58 gün içinde girişi yapılmayan ticari vizeler geçerliliğini yitiriyor.  

Dubai Kısa Süreli Ticari Vize: İş seyahatinizin süresi 30 günden az olduğu durumlar için tek ya da çok girişli olarak kısa süreli vizeye başvuru yapabilirsiniz. Süre uzatılması bu vize türünde mümkün değil.

Dubai Uzun Süreli Ticari Vize: Ticari amaçla yapacağınız Dubai seyahatinizin süresi 90 güne kadar daha uzun bir süreyi kapsıyorsa, tek ya da çok girişli olarak bu vize tipine başvuru yapmanız gerekmekte. Uzun süreli ticari vizelerinin süresi uzatılamıyor.

Dubai Transit Vizesi

Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai üzerinden farklı ülkelere geçiş yapmak amacı taşıyan seyahatler için alınması gereken vize türü Dubai transit vizesidir. Dubai sınırları içinde 96 saatlik konaklama hakkının tanındığı transit vize süresi uzatılamaz. Hava yolu ile Dubai aktarmalı olarak farklı bir ülkeye giden yolcular için 24 saati aşmamak ve hava limanından ayrılmamak koşuluyla transit vize almalarına gerek yoktur.

Dubai Ziyaretçi Vizesi

Dubai’de yaşayan yakınlarını ziyaret etmek amacıyla Dubai’ye yapılacak seyahatler için Dubai ziyaretçi vizesi alınması gerekir. Ziyaretçi vizeleri kısa süreli olarak alınmış bir vize ise 28 günlük süre ile Dubai’de kalış izni verilmektedir. Bu süre sonunda ülkeden ayrılmak zorunludur. Yakınları ile daha uzun süre vakit geçirmek isteyenler için uzun süreli ziyaretçi vizesi alınabilir. Uzun süreli aile ziyareti vizesi 90 günlük bir süreyi kapsamaktadır. Uzun ve kısa süreli ziyaretçi vizeleri tek ya da çok girişli olarak talep edilebilir ve alınabilir.

Dubai vizelerinde seyahat amacınızın yanında kalış süreleri de vize türlerinin belirlenmesinde etkilidir. 30 ve 90 günlük kalış sürelerine sahip vizeler için farklı uygulamalar söz konusudur.

30 Günlük Tek Girişli Vize: Amaca uygun türde alınan vize onayından sonra ülkeye tek seferde yapılacak girişi ve Dubai sınırları içinde 30 gün kalış imkanı sağlanır.

30 Günlük Çok Girişli Vize: Vize onayının alınmasından itibaren belirtilen tarihler arasında 2 ay içinde 30 günlük kalış süresi çok girişli olarak kullanılabilir.

90 Günlük Tek Girişli Vize: Vize onayının alındığı andan itibaren belirtilen tarih aralığında tek seferde ülkeye girişi ve en fazla 90 gün süre ile Dubai’de kalış sağlayan vize tipidir.

90 Günlük Çok Girişli Vize: Dubai vize onayının ardından, belirlenen seyahat tarihleri arasında, 90 gün içinde birden çok giriş ve çıkış amacıyla kullanılan vize tipidir.

Dubai Vizesi Nasıl Alınır ?

Vize almanızı gerektirecek seyahat amacınıza uygun vize türüne başvuru yaparak Dubai vizesi alabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize türü konusunda acentemiz vize departmanı ile iletişime geçebilir ve size en uygun vizenin belirlenmesinde destek alabilirsiniz.

Dubai vizesi, Dubai Konsolosluğu Göçmen Bürosu tarafından verilen, Dubai’ye yapacağınız seyahat izinlerini kapsar. Bu nedenle yapacağınız seyahatlerde vize almak için öncelikle vize başvurunuzu yapmalısınız.

Dubai Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvuruları online olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusunun ilk adımı, Dubai Konsolosluğu tarafından hazırlanmış, başvuru sahipleri hakkında bilgi edinmeyi amaçlayan online formun eksiksiz olarak doldurulması gerekir. Başvuru formuna ulaşmak için konsolosluk web sitesini ziyaret edebilir, acentemiz gibi başvuruda yetkili firmalardan da forma erişim sağlayabilirsiniz.

Başvuru Formunun Doldurulması

Form, İngilizce ve Arapça dillerinde hazırlanmıştır. Size ait bilgilerin girişini doğru ve eksiksiz olarak yapmanız gereklidir. Gerçeğe aykırı yapılacak bilgilerin vizenizi tehlikeye düşüreceğini ve yanlış beyanda bulunmak suçunu işlemiş olacağınızı unutmayınız.

Dil konusunda yaşayabileceğiniz sorunlar için acentemizle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Formun doldurulmasında tükenmez ya da dolma kalem kullanılmalıdır. Biyometrik olarak çektireceğiniz fotoğraf forma yapıştırılmalı ve form eksiksiz olarak doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Vize başvurularında pasaportunuzdaki imza ile başvuru formundaki imzalar karşılaştırılmaktadır.

Dubai Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Dubai vizeleri online olarak başvurusu yapılan e-vizelerdir. Bu nedenle, Dubai’ye yapacağınız seyahatlerinizin amacına uygun vize türüne başvurmanız ve gerekli evrakları hazırlamanız gerekir. Hazırlanan evraklar, renkli olarak taranmalı ve belirtilen dosya formatında Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai e-vize sistemine online olarak girişleri yapılmalıdır.

  • Nüfus cüzdanınızın renkli olarak taranmış fotokopisi: Tüm vize başvuru sahipleri, nüfus cüzdanlarının fotokopisini evraklar arasına eklemelidir.
  • Pasaport Fotokopisi: Renkli olarak bilgisayar ortamında taranmış pasaport fotokopisi. Dubai vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaportun resimli ve kimlik bilgilerinizin olduğu sayfa renkli olarak tarayıcıdan JPEG formatında taranmalıdır.
  • Vize ücretinin yatırıldığını gösteren banka dekontu
  • Oturum izni fotokopisi: Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları, oturum izinlerinin tarayıcıdan alacakları renkli fotokopisini eklemelidir. Dubai’ye seyahat etmek isteyen ve Türkiye’de oturum izni bulunan İran, Irak, Afganistan, Filistin, Suriye, Tunus, Lübnan vatandaşları Türkiye’den vize başvurusu yapamazlar. Vize başvurularını kendi ülkelerinden yapmaları gerekmektedir.

Dubai Vizesi İle İlgili Sık Sorulan Sorular

Dubai vizesi almak için konsolosluklardan randevu almalı mıyım?

Dubai vizeleri e-vize kapsamındaki vizelerdir. Bu nedenle, vize başvurularınız ve başvuru değerlendirme ve onay süreçleri tamamen online olarak gerçekleştirilmektedir. Vize başvuruları için sizden istenen tüm belgeler, e-vize sistemine orijinal belgelerin tarayıcıdan renkli olarak taranmış şekilde girişi yapılır. Online olarak yürütülen tüm vize işlemleri için ayrıca konsolosluklardan vize başvuru randevusu almanıza gerek yoktur.

Vize Başvurusunu Şahsen mi Yapılmalı?

Dubai’ye yapacağınız seyahatler için vize almak zorunda olan bordo pasaport sahipleri, vize başvurularını online olarak yapabilirler. Acentemiz tarafından gerekli tüm evrakların hazırlanması ve başvurunuzun adınıza yapılması mümkündür. Vize için şahsen başvuru yapmanıza gerek yoktur.

Vize Başvurularında Parmak İzi Zorunlu mu?

Tüm vize türleri için başvurular Dubai Göçmenlik Ofisi web sayfası üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Dubai vizesi almak için parmak izi ibrazı zorunluluğu bulunmamaktadır.

Dubai Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanıyor?

Vize başvurusunu belirtilen evrakların tamamlanmasının ardından online olarak yapabilirsiniz. Yapılan başvurular yine online ortamda incelenerek değerlendirilmektedir. Dubai vize başvurularınız için onay süreci 72 – 96 saat arasında değişmektedir. Verilen bu kısa süre, tatil günlerini kapsamaz. Ancak Dubai Göçmen Bürosu tarafından ek evrak ve ek inceleme gerektiren durumlarda bu sürenin uzayabileceğini unutmayınız.

Vizeye Yalnızca İstanbul ve Ankara’dan mı Başvuru Yapılabiliyor?

Türkiye’den yalnızca konsoloslukların bulunduğu İstanbul ve Ankara’dan değil, ülkenin her yerinden başvurular online olarak yapılabilmekte.

Express ya da VİP Başvuru ile İşlemlerimi Hızlandırabilir miyim?

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için başvurular standart olarak yapılmaktadır. Dubai Göçmenlik Bürosu tarafından VIP başvuru hizmeti sunulmamaktadır. Mevcut başvurular 72 saatte sonuçlandırılmaktadır.

Vize Başvurumu Ne Zaman Yapmalıyım?

Dubai seyahatiniz için ihtiyaç duyduğunuz vizeye başvuru süresi seyahatinizden en az bir hafta önce yapılmış olmalıdır. Dubai vizeleri onaydan itibaren 58 günlük geçerliliği bulunan vizelerdir. Bu nedenle seyahatinizden en geç bir hafta, en erken bir ay öncesinde başvuru yapmalısınız.

Dubai Turistik Vizesi İçin Rezervasyon Bilgilerim Gerekli mi?

Turistik vize başvurusu yapanlar için Emirates gidiş dönüş uçak bileti rezervasyon bilgilerinin sunulması gereklidir. Dubai’de kalacağınız süre içindeki konaklamalarınız için otel rezervasyon bilgileri de sizden istenebilir.

Dubai Vize Ücretini Nasıl Yatırabilirim?

Vize konusunda online olarak yürütülen sürecin en avantajlı konularından biri de vize harç ücretlerinin yatırılması konusundur. Vize başvurusunda başvuru ücretini Dubai Göçmen Bürosu online başvuru ekranından kolaylıkla ödeyebilirsiniz.

Vize Ücretinden Muaf Olabilir miyim?

Vize ücretinden muaf olabilmeniz için vizeden de muaf olmanız gereklidir. Türkiye üzerinden yapılacak Dubai vize başvurularında vize muafiyeti Hizmet pasaportu, Hususi pasaport ve Diplomatik Pasaport hamilerine mahsustur. Ülkemizden Dubai’ye seyahat etmek isteyen AB üyesi vatandaşların da vize almaları gerekmemektedir.

Vize İçin Mülakata Çağrılır mıyım?

Dubai Göçmen Bürosu, tüm vize türlerindeki başvuruları online olarak almakta ve inceleme-onay işlemlerini yine dijital ortamda yürütmektedir. Bu nedenle vize başvurusu yapan başvuru sahipleri mülakata çağrılmamaktadır. Vize başvuru işlemleri konsolosluklarda yapılmaz. Tüm başvurular, Dubai Göçmen Bürosu e-vize sistemi üzerinden yürütülmektedir.

Eşim AB vatandaşı, Benim Vize Almam Gerekli mi?

AB vatandaşları vizesiz olarak Dubai’ye seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Eşinizin AB vatandaşı ancak siz AB vatandaşı değilseniz, birlikte yapacağınız seyahatler için yalnızca sizin vize başvurusu yapmanız ve vizenizin onaylanması gereklidir. Vizeler, bireysel olarak hazırlandığı için eşlerin AB vatandaşı olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşlarına ayrıcalık tanımaz.

Uzun Süreli Vize Nasıl Alabilirim?

Vize başvurularında sizden istenen belgelerin yanında talep edeceğiniz vize süreleri de bulunmaktadır. Yapacağınız vize türü seçiminde uzun süreli vize talep edebilirsiniz. Kısa ve uzun süreli vizelerin ücretleri farklıdır. Kısa süreli vizelerle 30 günlük süreyi aşmayacak seyahatler gerçekleştirebilirken, uzun süreli vizelerde kalış süresi 90 güne kadardır.

Çok Girişli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vizeler genel olarak tek girişli ve kısa süreli olarak verilen izinlerdir. Ancak Dubai vizeleri başvuru sırasında süre ve çok giriş çıkışlı özelliklerde vize talep edebilmenize olanak sağlar. Başvurunuzda sizden istenen belgelerin yanı sıra, vize türünüzü çok girişli multiple olarak da belirleyebilirsiniz. Vize ücretlerinin oluşmasında, süre, tek ya da çok girişlilik gibi kıstaslar rol oynar. Bu nedenle çok girişli multiple vizeler tek girişli vize ücretlerinden yüksektir.

Vizemi Nasıl Kullanmalıyım?

Dubai vizeleri, onay alınan tarihten itibaren 58 gün içinde Dubai’ye giriş yapmanızı zorunlu tutar. Bu süre içinde giriş yapılmayan vizeler geçerliliğini yitirir. Vize başvurusunda seyahat etmek istediğiniz tarih aralığını tam ve net olarak belirlemelisiniz. Başvurularınızı seyahatinizden önce en erken bir ay, en geç bir hafta içinde yapmış olmanız vizeyi daha iyi kullanmanızı sağlayacaktır.

Dubai Vizesi ile Diğer Emirliklere de Seyahat Edebilir miyim?

Dubai vizesi sahibi iseniz, vizeniz yalnızca Dubai şehir sınırları içinde geçerli değil. Birleşik Arap Emirlikleri olarak adlandırılan 7 emirlik için ek vizeye gerek kalmadan Dubai, Abu Dhabi, Fuceyre, Resu’l Hayma, Sarika, Ummul – Kayveyn ve Acman’ a vizeye gerek kalmadan seyahat edebilirsiniz. Dubai vizesi aynı zamanda Birleşik Arap Emirlikleri vizesidir.

Vize Başvurum Onaylanırsa Vizemi Nasıl Alabilirim?

Dubai Göçmen Bürosu tarafından incelenerek onaylanan vizeler, başvuruda olduğu gibi, başvuru sahiplerine online olarak ulaştırılır. Vize sonucunuz sizin verdiğiniz iletişim bilgilerinize e-posta aracılığıyla ulaştırılmaktadır.

Vize Reddi Yaşarsam Ödenen Vize Ücretini Geri Alabilir miyim?

Gerek Dubai vizesi ve gerekse diğer ülke vizelerinde ücret alınmasının temel sebebi, başvuru iş ve işlemlerinde kullanılacak harcamaları karşılamaktır. Bu nedenle, Dubai vizesi başvurularında ödenen tüm ücretlerin geri iadesi yapılmaz. Başvuru sırasında ödenen vize harç ücretleri, başvuru sonucunun onay ya da ret olmasına göre belirlenmiş ücretler değildir. Standart olarak belirlenmiş ve geri iadesi mümkün olamayan ücretlerdir.

Reddedilen Vizelere İtiraz Hakkım Var mı?

Vize başvurularının tamamı maalesef onaylanmamaktadır. Onay alınamaması durumlarının nedenleri, genellikle başvuru sahiplerinden kaynaklanır. Daha önceki Dubai seyahatinde kalış süresini aşan başvuru sahiplerinin vize başvuruları reddedilebilir. Bunun yanı sıra, vize başvuru sahibi bir vize başvurusu sonuçlanmadan ikinci başvuruyu online olarak yaparsa, çoklu başvuru olarak değerlendirileceği için vize başvurusu geçersiz sayılacaktır. Daha önce almış olduğu vize ile Dubai seyahatini gerçekleştiren ancak vize çıkış kaşesini yaptırmamış iseniz, sistemde bu detay göründüğü için vize başvurunuz ret ile sonuçlanacaktır. Tüm başvurular, online olarak gerçekleştirildiği için başvuru itiraz süreci işletilmemektedir.

Başvurusu Ret ile Sonuçlananlar Tekrar Vize Başvurusu Yapabilir mi?

Vize başvurusunda usul ve esaslara uymamaktan kaynaklanan sebepler nedeniyle başvurunuz ret edilebilir. Reddedilen başvurular hataların görülmesi ve düzeltilmesi için acentemizden destek alabilirsiniz. Doğru ve geçerli başvurular yapabilmeniz için acentemizde görevli vize uzmanları, yaşadığınız vize sorunlarına kalıcı çözümler üreteceklerdir. Geçersiz sayılan ya da onay görmeyen vize başvurusunda bulunmanız yeniden vize başvurusu yapmanıza engel teşkil etmez. Vize başvurunuzu dilediğiniz zaman yeniden yapabilirsiniz.