Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Incoming istanbul incoming

Türkiye, Asya, Afrika ve Avrupa kıtalarının en yakın buluşma noktasında yer almaktadır. Bunun sonucu olarak birçok farklı uygarlıklara ya ev sahipliği yapmış ya da eve giden yolda bir durak olmuştur. Anadolu’nun bu karakteristik özelliği çağlar boyu süregelmiştir. “Anadolu”, Türkiye’nin Asya kıtasındaki topraklara verilen isimdir ve çeşitli uygarlıklar bu topraklarda barınmıştır. Bu uygarlıklar günümüz insanlık medeniyetinin temelidir. En eski tapınağın bulunduğu Göbeklitepe’deki (Türkiye’nin Güneydoğusunda) son arkeolojik keşiflere göre, Anadolu’nun medeniyet tarihi M.Ö. 12.000’e kadar uzanmaktadır. İlk tapınağın yanında, Anadolu ilk tarımsal üretimin, ilk insan yerleşiminin, ilk yazının, ilk para kullanımının, ilk üniversitenin, ilk anlaşmanın, ve benzerlerinin yurdudur. Anadolu’daki tarih öncesi en önemli uygarlıklar Sümer, Truva, Luvi, Süryani, Hitit, Frig, Urartu, Lidya, İon (Yunan) ve Roma’dır.

Tarih öncesi dönemden sonra Anadolu, büyük uygarlıkların ve imparatorluk devletlerinin gözdesi olmaya devam ederek itibarını korumuştur. Bunlar sırasıyla ünlü Roma (Bizans), Selçuklu ve Osmanlı’dır. Osmanlı döneminde Anadolu’da Türkler, Yunanlılar, Ermeniler, Yahudiler ve daha niceleri birlikte barış içinde yaşamış, ortak bir müzik kültürü, folklor, şarkılar ve gastronomi kültürü oluşturmuştur. Bu dönem, emperyalizmin Anadolu’ya adım attığı 20. yüzyılın başına kadar devam etti. Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünden sonra Türkiye Cumhuriyeti, 29 Ekim 1923’te kuruldu. Modern Türkiye’nin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk, hukuk, laiklik, demokrasi, bilim ve sanat değerleri üzerine yüksek hedefler koyarak Türkiye’nin zamanı yakalayarak ilerlemesi için temiz bir yol açtı.

Düzenli Turlar

Türkiye, muhteşem Antik kalıntıları, Osmanlı mimarisi, uzun plajları ve termal havuzlarıyla olağanüstü bir destinasyondur. Ayrıca ziyaretiniz sırasında deneyimlemeniz için golf, kayak, yelken, tırmanma ve benzeri gibi pek çok harika seçenek de bulabilirsiniz. Turlarımız ve deneyimli rehberlerimizle yolunuzu aydınlatmak ve yönünüzü bulmanıza yardımcı olmamızı isterseniz lütfen bizi arayın.

İstanbul, eşsiz boğazıyla Avrupa ve Asya kıtalarını ayırarak iki kıtaya yayılan tek şehir.

Pamukkale, kalsiyum bakımından zengin, sıcak suyun oluşturduğu, beyaz travertenlerin üzerinde çıplak ayaklarla yürüyüş yapabileceğiniz bulut şehri.

Çanakkale, M.Ö 3000’de yaşayan Truva’lı Agamemnon’un anavatanı, Aşil, Helen ve Homer’in efsanesinden, 1915’teki ANZAC’ların yürek burkan öyküsüne… yüzyıllar arasında seyahat edebileceğiniz bir rüya şehri.

Efes, Roma uygarlığındaki yaşamı bugün bile gözünüzde en iyi canlandıracağınız harabeler…

Zamanında antik İskenderiye’deki büyük kütüphaneye rakip olduğu düşünülen eski kütüphanesiyle ünlü Bergama.

Aktif olmayan volkanik bir dağ olan Nemrut Dağı, üzerinde UNESCO statüsüne sahip gizemli büyük heykellerle ünlüdür.

Kapadokya’nın Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Göreme Vadisi’nin gerçekliğine ancak o gerçeküstü manzaraları gözünüzle gördüğünüzde inanabilirsiniz. Burada kayaya oyulmuş Bizans kiliseleri ve şapeller dikkat çekiyor. İnsanların orada yıllarca yaşadığı yeraltı şehrini ziyaret edersiniz.

Mavi Tur & Dalış

Türkiye’nin 8000 km’den daha uzun bir sahil şeridi ve üç tarafı denizle çevrilidir. Ruhunuzun derinliklerine ya da ruh arkadaşınızla yolculuğun en iyi yolu Ege ve Akdeniz rotalarıyla Türk Rivierası boyunca yeşil, mavi ve sakin sulardır. Dalış siteleri hakkında söylenebilecek çok şey yok, bunu deneyimlemelisiniz. En eskisi MÖ 14. yy’a dayanan 125’in üzerinde gemi enkazı Türk sularında haritalanmıştır. Çeşitli mağaralar, duvarlar, resifler ve batıklar ile su altı müzeleri sizi bekliyor. Dalış sezonu Nisan’dan Ekim’e kadar devam eder. Türkiye, bir aile için veya dalış yapmayan bir ortağa sahip olan dalgıçlar ya da ilk kez dalış yapmayı denemek isteyenler için ideal bir yerdir.

Fethiye ve Ölüdeniz, Türkiye’nin güney batı kıyısında yer alır ve çamlarla dağların, turkuaz Akdeniz’e düştüğü olağanüstü güzelliğe sahiptir. Fethiye, sığ sakin resiflerden mağaralara, duvarlara ve dik iniş noktalarına, tünellere ve yumuşak mercanlarla kaplanmış geçişlere kadar dalış seçenekleri sunmaktadır. Gece dalışları ahtapot, karides ve ıstakozları bulma fırsatı da mümkün.

Ege sahiline bakan gizli koylar, kumsallar ve her daim yeşil çam ormanlarıyla Marmaris sahil şeridi olağanüstü güzeldir.

Antalya & Belek dalış sahaları sığ sakin resiflerden duvarlara ve dik inişlere kadar çeşitlilik göstermektedir.

Bodrum, Türkiye’nin Ege kıyısındaki büyüleyici bir limandır. Sualtı, deniz yatağı, resifler, tüneller ve  geçişler üzerinde dağılmış antik amforalar ile bir dizi batık gemiler vardır.

Kaş, Türkiye’nin Akdeniz kıyısındaki Toros Dağları’nın dibinde yer alan küçük bir pitoresk köydür. M.Ö 100 yılından 2003 yılına kadar eski ve yeni batıklardan oluşan çeşitli cazibe noktaları bulmak mümkündür. Deniz tabanına dağılmış amforalar arasında çeşitli sualtı yaşam formları oluşmuştur. Yılan balığı, barakuda ve vatozlar yaygındır. Görünürlük genellikle 20 – 40 metre arasındadır ve tüm seviyedeki dalgıçlar için dalış alanları bulunabilir.

Türkiye’deki önemli batıklardan İngiliz savaş gemileri Irresistible, Triumph, Ocean, Majestic ve Goliath ile Fransız Bouvet, Gelibolu sularının derinliklerinde sessizce yatmakta.  Normalde, teknelerle dalış alanlarına ulaşmak 20 dakika ila bir saat arasında sürer, böylece iki dalışı bir günde tamamlayabilirsiniz.

Incoming galata kulesi

Sağlık

Türkiye volkaniktir ve dünyadaki en zengin yedi jeotermal kaynaktan biridir. Farklı akış, sıcaklık ve kimyasal bileşimlerden oluşan yaklaşık 1.500 sıcak su kaynağı bulunmaktadır. Bunlardan 22’si sıra dışı doğal kaplıcalar ve şifalı çamur banyoları olarak listelenmiştir. Modern spa merkezleri ve lüks otellerden oluşan geniş yelpazede her zevke ve bütçeye uygun sağlıklı yaşam tatilleri için mükemmel bir yerdir. 20ºC ila 110ºC arasında değişen sıcaklıklarda ve kalsiyum, sodyum, kükürt, florür ve magnezyum gibi mineraller içeren bu kaynaklardan elde edilen sular, iyileştirici etkilere sahiptir ve terapatik faydalar sağlar.

Antik Romalılar bu topraklarda birçok kaplıca ve mineralli suyunun tedavi edici güçlerinin farkındaydı. Pamukkale’nin sularına yakın antik Hierapolis kentini kurdular. Günümüzde, Türk kıyılarında güneş, deniz ve kumla tatilcileri çekmeyi amaçlayan güzel ve lüks spa otelleri, sağlık turizmine yönelik hizmetlerini her geçen gün arttırmaktadır.

Ülkenin etrafında birçok popüler termal kaplıca bulunmaktadır: Köyceğiz Gölü yakınlarındaki 40ºC çamur havuzlarında ziyaretçilerin yüzebileceği Sultaniye kaplıcaları; Termal, Yalova’da kapalı havuzlu termal tesis, İstanbul’dan feribotla sadece bir saat uzaklıkta; Bursa’da Çekirge maden hamamları, ve İzmir yakınlarındaki Balçova termal tesisi, Çeşme kaplıcaları ve Şifne çamur banyoları. Bu bölgelerdeki otellerin birçoğunun maden suyu kullanan kendi kaplıcaları da var. Daha sıra dışı bir deneyim için, Orta Anadolu’daki Kangal Sivas Balıklı Kaplıcası ziyaret edilebilir. Sedef hastalığının tedavisinde yardımcı olduğu söylenen çok sayıda küçük balık barındırıyor.

Kayak
Türkiye oldukça dağlık bir ülkedir, bu nedenle kaliteli kayak merkezilerine sahip olması şaşırtıcı değildir. Türkiye’de kayak, genellikle ortalama boyda ormanlık dağlarda bulunur. Modern tesisler, Karadeniz’den Akdeniz’e ve Kapadokya’dan Güneydoğu Anadolu’ya uzanan yamaçlara yayılmıştır. Ve neredeyse tüm yıl boyunca karla kaplı zirvelerle ziyaretçiler, örneğin, sabahları yüzlerce yıllık taşların arasında tarih yolculuğu yapıp, öğleden sonra ise yokuş aşağı bir macera için tepelere yönelebilirler.

Uludağ, Bursa’ya 36 km uzaklıkta bulunan Türkiye’nin en eski ve en popüler dağ köyüdür. Kayak alanı, 1800-2500 m arasındadır ve sezon Aralık’tan Nisan ayına kadar sürmektedir. Kayak pistlerinin toplam uzunluğu yaklaşık 20 km’dir ve en uzun olanı yaklaşık 2 km’dir.

Palandöken, Türkiye’nin en büyük kayak alanlarından biridir ve otelleriyle, tesisleriyle ve Colorado tipi tanecikleriyle pek çok kayak sever tarafından en iyisi olarak değerlendirilmiştir. Kayak alanı kış aylarında 4-5 ay boyunca karla kaplıdır ve 3185 m rakımdadır.

Kartalkaya, Karadeniz Bölgesi’ndeki Bolu’ya 40 km uzaklıktadır. Kayak alanı 1850-2200 m yüksekliktedir. Kayak için en iyi mevsim Aralık ayı sonlarından ve Mart ayı sonlarından başlamaktadır.

Erciyes, Türkiye’nin en eski kayak merkezlerinden biridir. Kayak merkezi, Erciyes Dağı’nda, Anadolu’nun en yüksek zirvesi olan yaklaşık 3915 metrededir ve Kayseri’ye 25 km uzaklıktadır.

Sarıkamış, Kars’a 50 km uzaklıktadır. Aralık’tan Nisan ayına kadar kayak için en uygun mevsimdir ve pist uzunluğu 1200 m, yüksekliği 2100 metredir.

Ilgaz Kastamonu’ya 40 km uzaklıkta ve 2850 m yükseklikte yer almaktadır. Kayak sezonu Aralık ve Nisan ayları arasında hizmet vermektedir. Kayak pistleri 1800-2000 m rakım arasındadır.

Saklıkent, Antalya’nın 50 km batısında, Beydağ sıradağlarında 2550 metre yüksekliğindedir. Kayak alanlarının yüksekliği 2000-2400 m arasında olup, kar derinliği 1 m.

Elmadağ, Ankara’nın birkaç kilometre güneydoğusunda, Elmadağ’ın kuzey yamaçlarında 1500-1850 metre yükseklikleri arasında yer almaktadır. Alan ağaçsız ve çayırlıktır. Sezon Ocak ile Mart ayları arasındadır.

Kocaeli’deki Kartepe, üç sandalyeli lifti ve 1700 m’lik bir zirve ile iyi bir başlangıç ve orta düzey kayakçılar tepesidir.

Bozdağ, İzmir’in güneydoğusunda 110 km uzaklıktadır. Kayak sezonu Aralık ayından Mart ayına kadar sürmektedir. Kayak alanları 1700–2157 m arasında bir yükseklikte ve kuzey yamaçları alp disiplini için uygundur.

“Ruh haliniz varış noktanızdır.”
Herodot

Sokrates’in çağdaşı olan Herodot, Halikarnas’ta Caria’da (günümüz Bodrum, Türkiye) doğan Yunan tarihçisiydi ve MÖ beşinci yüzyılda (484 – 425) yaşamıştı.