Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Petersburg Gezisi – 15 Mayıs 2019 st c
Samları, ve Dostoyevski’nin yazla birlikte şehre sarılan Beyaz Geceler’i, yıl boyu St. Petersburg’a eşlik etmeyi kendilerine görev bilir; çünkü beyaz en çok St. Petersburg’a yakışır.  “Doğu’nun Venedik’i” olarak da anılan müzeler şehri, etkileyici tarihi ve özgün mimarisiyle gezgin ruhunuza vereceğiniz en güzel armağan!
1. Gün
İstanbul >> St. Petersburg
20 Oca 2019 Pazar
St. Petersburg turu birinci gününe, meşhur State Hermitage Müzesi’ni ziyaret ederek başlıyoruz. Çarların kış sarayı olarak hizmet veren görkemli bina, günümüzde bir müze olarak kullanılıyor ve 3.000.000’dan fazla sanat eserine ev sahipliği yapıyor. State Hermitage, dünyanın en büyük ve en görkemli müzelerinden biri. Koleksiyonunda sadece Rus tarihinin değil, Avrupa kültürünün de önemli parçalarını bulunduruyor. Büyük Katerina döneminden bu yana Rus çarlarının topladığı tüm sanat eserleri, müzenin birbirinden etkileyici 360 adet odasında sergileniyor.
2. Gün
St. Petersburg
21 Oca 2019 Pazartesi
St. Petersburg turu ikinci gününde, Voskresenia Khristova Kilisesi ziyareti yapıyoruz. Takma adı ‘Kan Kilisesi’ olan bu yapı, klasik Rus Ortodoks mimari stiline göre yapılmış ve kızıl renkte kubbeler içeriyor. Kilisenin duvarları, toplam 7.000 metrekarelik bir alanı kaplayan mozaiklerle kaplı ve her biri muhteşem bir sanat eseri sayılıyor. Alışılmış kilise tasarımından oldukça farklı görünen Voskresenia Khristova rengârenk bir yapı ve her ziyaretçiyi büyülemeyi başarıyor. Kilisenin takma adı ise, 1881’de Çar II. Alexander’a düzenlenen suikastın burada gerçeklemiş olmasından kaynaklanıyor.
3. Gün
St. Petersburg
22 Oca 2019 Salı
St. Petersburg turu üçüncü gününe, Kunstkamera Antropoloji Müzesi ziyareti yaparak başlıyoruz. 1714 yılında Çar I. Peter tarafından kurulan bu müze, oldukça farklı bir koleksiyona ev sahipliği yapıyor; mutasyonlar! İki başlı inekler, deforme olmuş hayvanlar, tuhaf vücut parçaları… I. Peter, dünyanın dört bir yanından topladığı bu tuhaf parçaları, halkı eğitmek için kullanmayı amaçlıyor. Zira o dönemde, fiziki bir rahatsızlığı olan herkesin ‘nazara geldiğine’ inanılıyor. I. Peter, bunların doğal olaylar olduğunu göstermeyi amaçlamışsa da, planı ters tepiyor ve din adamları müze koleksiyonunu ‘Tanrının gazabının nelere kadir olduğunu’ göstermek için kullanmaya başlıyor! Kunstkamera Antropoloji Müzesi oldukça farklı bir deneyim vaat ediyor ve sergilediği koleksiyon gotik bir korku filmi içindeymişsiniz gibi hissetmenize neden oluyor.
4. Gün
St. Petersburg >> İstanbul
23 Oca 2019 Çarşamba
Otelinizde yapacağımız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve alışveriş için serbest zamanınızı dilediğinizce değerlendirebilirsiniz. 
Transfer almış olan misafirlerimizin uçuş saatlerinden 3 saat önce otellerinden alınarak transferleri gerçekleşecektir. Transfer almayı tercih etmemiş misafirlerimiz ise kendi imkanlarıyla uçuş saatlerinden 3 saat önce havaalanına geçebilirler.
İstanbul’a varışınızı takiben seyahatiniz son bulacaktır.
Empty tab. Edit page to add content here.
Empty tab. Edit page to add content here.
Text Title
sub title
  • Oda Kahvaltı Konaklama
  • Uçuşlar
  • Havalimanı Vergileri
  • Havalimanı > Otel > Havalimanı Transferleri
  • Mesleki Sorumluluk Sigortası
  • Türkçe Rehberlik Hizmetleri
  • Türkçe Rehber Eşliğinde Panoramik Şehir Turu
  • KDV dahildir.
$99/month