Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Yetkili Rusya Vize Hizmetleri

Rusya Federasyonu’na yapılacak olan tatiller, geziler ve eğlence amaçlı seyahatler için başvurulması gereken vize türü turistik vizesidir.

Köklü eğitim kurumlarına sahip Rusya Federasyonu, her yıl binlerce yurtdışı öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Yurtdışı öğrencilerinin Rusya eğitim kurumlarını tercih etmelerinde..

Ticari vize, iş ortaklarıyla yapılacak olan görüşmeler, iş müzakereleri, seminerler, toplantılar gibi tamamen iş dünyasının ihtiyaçlarına yönelik olarak oluşturulmuş vize tipidir.

Rusya’ya yapacağınız seyahatinizin amacı, birinci dereceden bir yakınınızı ya da bir kurumu ziyaret etmek ise Rusya özel – aile ziyareti vizesi alınması gerekir.

İşçi – Çalışma vizesi, her ne kadar ticari bir faaliyet olarak görünse de ticari vize kapsamında değildir. Rusya ticari vizesi, iş görüşmeleri, toplantılar, fuar katılımları ve..

Rusya Federasyonu’na gidiş amacınız, bir fuarın katılımcısı ya da fuarın ziyaretçisi olmaksa, Rusya fuar vizesi başvurusu yapmalısınız. Fuarların ticari iş ve ilişkilerin kurulduğu..

2010 yılında yürürlüğe giren Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması, 2016 yılında Rusya Federasyonu tarafından askıya alındı...

Uluslararası taşımacılık yapan lojistik, nakliye firmalarının, mal ve hizmetlerini Rusya Federasyonu içine ya da Rusya Federasyonu üzerinden bir başka ülkeye taşıyabilmeleri...

Ülkemiz inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte, Türk inşaat firmaları yurt dışında da çeşitli projeler yürütüyor. Rusya’da faaliyet gösteren genellikle inşaat firmalarının...

Transit vize, seyahat edeceğiniz ülkeye giderken, farklı bir ülkeden aktarma yapılması zorunluluğu oluşan durumlarda, aktarma yapılan ülke sınırlarından geçebilmek için verilen kısa süreli vize türüdür.

Hızlı Başvuru


Rusya Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 GünlükTuristik1 Girişli4 iş günü140 USD
Turistik – Express1 Girişli1 iş günü210 USD
1 AylıkTuristik1 Girişli4 iş günü150 USD
Turistik – Express1 Girişli1 iş günü225 USD
Turistik2 Girişli4 iş günü190 USD
Turistik – Express2 Girişli1 iş günü310 USD
3 AylıkTicari1 Girişli4 iş günü130 USD
Ticari – Express1 Girişli1 iş günü200 USD
Ticari2 Girişli4 iş günü180 USD
Ticari – Express2 Girişli1 iş günü300 USD
Özel Ziyaret1 Girişli4 iş günü130 USD
Özel Ziyaret – Express1 Girişli1 iş günü200 USD
Özel Ziyaret2 Girişli4 iş günü185 USD
Özel Ziyaret – Express2 Girişli1 iş günü310 USD
Özel ZiyaretÇok Girişli4 iş günü285 USD
Özel Ziyaret – ExpressÇok Girişli1 iş günü500 USD
1 YıllıkTicariÇok Girişli4 iş günü285 USD
Ticari – ExpressÇok Girişli1 iş günü500 USD
Evraksız TicariÇok Girişli30 gün550 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.

Rus Federasyonu; 12 Mayıs 2010 tarihinde imzalanan T.C. vatandaşlarının karşılıklı seyahatlerini kapsayan anlaşmayı 2016 yılında kaldırmıştır. Bu nedenle T.C vatandaşlarının Rusya’ya seyahat etmeleri için Umuma Mahsus pasaport edinmeleri gerekmektedir.

Rusya vizesi de, tıpkı diğer birçok ülke gibi vatandaşın pasaportuna işlenmektedir. Rus vizesinin üzerinde, Rus ve Latin harfleri ile kişisel bilgileriniz, evrak numaranız, vizenizin veriliş tarihi, izin verilen kalma süresi, amacınız ve eğer varsa sizi ülkeye davet eden kişinin bilgileri yer alır.

Rusya vizesinin başvurusu, düzenlenmesi, evrak kabulü ve vize işlemlerinin daha hızlı bir şekilde ilerlemesi için vize merkezleri tarafından yapılmaktadır. Vize merkezlerinde, Rus vizesi başvurusu yapabileceğiniz gibi tüm vize türleri hakkında da bilgi alabilirsiniz. Rus vizesi başvurusu vize merkezlerinden yapılıyorken, değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasını ise Rus Konsolosluğu yapmaktadır. Vizeniz onaylandığı tadirde, hazır olan belgelerinizi yine başvuru yaptığınız Vize Merkezinden alabilirsiniz. (Acentemiz ile hızlı ve randevu almadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.)

Rus Federasyonu’na farklı amaçlarla ziyaret etmek isteyen kişilerin mutlaka vize çıkartmaları gerekmektedir. İster turistik, ister ticari, ister evlilik nedeni ile Rusya’ya girmek isteyen kişiler Rusya Konsolosluğu tarafından verilen vizelere tabi tutulurlar. Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken en önemli şey, seyahat amacınızı doğru ve eksiksiz bir şekilde belirtmektir. Rus vizesi, seyahat amacınıza göre farklı türde ve sürelerde verilmektedir. Amacının dışında kullanılan vize sahipleri hakkında cezai işlem uygulanmaktadır. Rus vizesine başvurmadan önce, hangi amaçla ülkeye giriş yapacağınıza karar vermeli ve önceden o vize türü hakkında bilgi sahibi olmalısınız.

Seyahat amacınıza göre Rus vize türleri; öğrenci vizesi, turistik vize, ticari vize, çalışma vizesi, hümaniter  vize, transit vize, aile ziyareti vizesi, şoför vizesi, fuar vizesi ve teknik vize olarak ayrılmaktadır. Rusya’ya geliş amacınıza göre her vize için farklı belgeler istenmektedir. Bu yüzden bütün  vize türlerini inceleyip, sizin amacınıza hizmet eden vizeye karar vermeniz gerekmektedir.

Rusya Vizesi İçin İstenilen Belgeler

Öğrenci vizesi için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

 • Pasaportunuz son 10 yıl içinde alınmış olmalıdır. Buna ek olarak, Rusya öğrenci vizesi için başvuracağınız pasaportunuzda en az 2 sayfanın boş olması gerekmektedir.
 • Pasaportunuzun geçerlilik tarihi, Rusya’dan ayrılacağınız süreden en az 6 ay daha fazla geçerli olması gerekmektedir.
 • Vize için başvuracağınız pasaportun hiçbir şekilde yırtılmış veya tahriş olmuş olmaması gerekmektedir. Aksi taktirde vize başvurunuz reddedilecektir.
 • Pasaport hamili kısmında mutlaka pasaport sahibinin bizzat imzası olması gerekmektedir.

2.Fotoğraf

 • Rusya öğrenci vizesine başvuracak kişilerin bir adet 35 mm genişliğinde 45 mm uzunluğunda biyometrik fotoğraf sunmaları gerekmektedir.
 • Sunduğunuz fotoğrafın en fazla 6 ay içinde çekilmiş olması ve sizin en son halinizle aynı olması gerekmektedir.
 • Çektirdiğiniz biyometrik fotoğrafınızın arka fonunun mutlaka beyaz olması gerekmektedir.

3.Rusya Öğrenci Davetiyesi

 • Öğrenci davetiyesi, Rus Dışişleri Bakanlığı veya Federal Göç İdaresi tarafından verilmektedir.
 • Davetiyeniz elektronik ise, başvuru esnasında mail yolu ile iletebilirsiniz. Normal davetiyelerin ıslak imzalı, kaşeli ve orijinal belge halinde olması gerekmektedir. (Acentemizden öğrenci davetiyesini de tedarik edebilirsiniz.)

4.Rus vizesi başvuru formu

 • Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, ve doldurup başvuru esnasında belgelerinize ekleyebilirsiniz.  (Acentemiz bu işlemi sizin adınıza gerçekleştirmektedir.)

Voucher Belgesi

Vucher belgesi, Rusya vizesi için istenilen evraklar arasında en önemli evraktır. Voucher belgesi, transfer rezervasyonu, yurt veya otel bilgileri ve alınan hizmetleri gösteren belgedir. Tur veya vize merkezleri tarafından çıkartılmaktadır. Rusya vizesi almak ,için Voucher belgesi çıkarmanız şarttır.

Turistik vize için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Ulaşım bilgileri

Uçak ile Rusya’ya seyahat eden yolcuların, gidiş ve dönüş gösteren rezervasyonlarını ve PNR kodunu belirmeleri gerekmektedir. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde rezervasyonlarınızı sağlamaktadır.)

Özel araç ile seyahat edecek yolcuların, aracı kullanacak kişi tarafından yazılan güzergah bilgileri, yeşil sigorta, uluslararası ehliyet ve ruhsat fotokopilerini bulundurmaları gerekir.

Tur gemileri ile seyahat edecek yolcuların güzergah ve rezervasyon bilgilerini başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.

Otobüs veya tren ile seyahat edecek olan yolcuların, Rusya vizesi başvuru evraklarına bilet bilgilerini eklemeleri gerekmektedir.

4.Konaklama bilgileri

Rusya’da konaklayacağınız otel rezervasyonunu gösteren onaylı belgenizi belirtmeniz gerekmektedir.  (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde rezervasyonlarınızı sağlamaktadır.)

Otel rezervasyonunuzun tek bir gün bile açıkta bırakmayacak şekilde olması gerekmektedir. Rezervasyon belgesinde adınız ve soyadınız yazılmalıdır.

5.Voucher belgesi

Tur veya vize merkezlerinden alınan Voucher belgesinde, kişisel bilgilerinizle birlikte, koklayacağınız otel bilgileri, ülkeye giriş ve çıkış tarihleriniz belirtilmelidir. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde voucherinizi sağlamaktadır.)

6.Garanti mektubu

Tur şirketi tarafından alınan garanti mektubunda, kişisel bilgilerinizin yanında pasaport numaranız ve Rusya’da kalacağınız süre boyunca size kefil olunduğuna dair bilgiler bulunmaktadır. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde rezervasyonlarınızı sağlamaktadır.)

Garanti mektubu orijinal ve ıslak imzalı olmalıdır.

7.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurabilir ve başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Rus ticari vizesi için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Rusya Ticari Davetiye

Resmi ticari davetiye, Dışişleri Bakanlığı veya Federal Göç İdaresi Tarafından onaylı davet mektubudur.

Not: Elektronik davetiyesi olan kişilerin, mail yoluyla davetiyelerini göndermeleri gerekmektedir. (Acentemiz sizin talep ettiğiniz takdirde ticari davetiye sağlamaktadır.)

4.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurabilir ve başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Rusya işçi-çalışma vizesi için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Resmi işçi davetiyesi

 • Rus Dışişleri veya Federal Göç İdaresi tarafından onaylanmış Resmi İşçi Davetiyesi.
 • Elektronik davetiyeleri bulunan kişiler davetiyelerini mail yolu ile de iletebilirler.  (Acentemiz sizin talep ettiğiniz takdirde işçi davetiyesi sağlamaktadır.)

4.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurabilir ve başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

İnsani Hümaniter vize için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Rusya Hümaniter Davetiye

 • Rus Dışişleri Bakanlığı veya Federal Göç İdaresi tarafından onaylanan resmi Hümaniter Davetiye.
 • Elektronik davetiyesi olanlar, davetiyelerini mai yolu ile de iletebilirler.

4.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurup başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Transit vize için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Ulaşım bilgileri

 • Uçak ile Rusya’ya seyahat eden yolcuların, gidiş ve dönüş gösteren rezervasyonlarını ve PNR kodunu belirmeleri gerekmektedir. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde rezervasyonlarınızı sağlamaktadır.)
 • Özel araç ile seyahat edecek yolcuların, aracı kullanacak kişi tarafından yazılan güzergah bilgileri, yeşil sigorta, uluslararası ehliyet ve ruhsat fotokopilerini bulundurmaları gerekir.
 • Tur gemileri ile seyahat edecek yolcuların güzergah ve rezervasyon bilgilerini başvuru formuna eklemeleri gerekmektedir.
 • Otobüs veya tren ile seyahat edecek olan yolcuların, Rusya transit vizesi başvuru evraklarına bilet bilgilerini eklemeleri gerekmektedir.

4.Gidilecek Ülke Vizesi

 • Rusya Cumhuriyeti Transit Vize, sadece Abhazya Cumhuriyetine seyahat edecek olan kişilere verilmektedir.
 • Abhazya vizesini aynı şekilde Abhazya makamlarından alabilmektesiniz.

5.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurup başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Özel aile ziyareti vizesi için gerekli olan belgeler?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Resmi Onaylı Davetiye

 • Rus dışişleri veya Federal Göç İdaresi tarafından onaylanan resmi davetiye.
 • Elektronik davetiyesi olan kişiler, davetiyelerini mail yoluyla iletebilmektedir.

4.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurabilir ve evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Rusya şoför vizesi için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Resmi Onaylı Şoför Davetiyesi

 • Rus dışişleri veya Federal Göç İdaresi tarafından onaylanan resmi şoför davetiyesi.  (Acentemiz sizin talep ettiğiniz takdirde şöför davetiyesi sağlamaktadır.)
 • Elektronik davetiyesi olan kişiler, davetiyelerini mail yoluyla iletebilmektedir.

4.Başvuru formu

Başvuru formunu internet üzerinden indirebilir, doldurabilir ve başvuru evraklarınızın arasına ekleyebilirsiniz. (Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.)

Fuar vizesi için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Fuar Katılım Belgesi

 • Katılımcı belgesi: Rusya Federasyonu toprakları içinde düzenlenecek olan fuarlara katılım belgesi
 • Ziyaretçi belgesi: Rusya Federasyonu toprakları içinde düzenlenecek olan fuarlara ziyaretçi olarak katılım belgesi

Teknik vize için gerekli olan evraklar ?

1.Pasaport

 • Pasaport özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

2.Fotoğraf

 • Fotoğraf özelliklerini yukarıda öğrenci vizesi gereken evraklar bölümünden bulabilirsiniz.

3.Resmi Onaylı Teknik Vize Davetiyesi

 • Rus dışişleri veya Federal Göç İdaresi tarafından onaylanan teknik Vize davetiyesi.
 • Elektronik davetiyesi olan kişiler, davetiyelerini mail yoluyla iletebilmektedir.

Ücretsiz destek mi almak istiyorsunuz ?

Rusya vize hizmetleri hakkında diğer merak ettiğiniz tüm sorular için size yardımcı olmaya hazırız.