WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Vizesi rusya vizesi

Rusya Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli ! Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 GünlükTuristik1 Girişli4 iş günü150 USD
Turistik – Express1 Girişli1 iş günü230 USD
1 AylıkTuristik1 Girişli4 iş günü160 USD
Turistik – Express1 Girişli1 iş günü240 USD
Turistik2 Girişli4 iş günü210 USD
Turistik – Express2 Girişli1 iş günü350 USD
3 AylıkTicari1 Girişli4 iş günü140 USD
Ticari – Express1 Girişli1 iş günü220 USD
Ticari2 Girişli4 iş günü200 USD
Ticari – Express2 Girişli1 iş günü340 USD
Özel Ziyaret1 Girişli4 iş günü140 USD
Özel Ziyaret – Express1 Girişli1 iş günü220 USD
Özel Ziyaret2 Girişli4 iş günü200 USD
Özel Ziyaret – Express2 Girişli1 iş günü340 USD
Özel ZiyaretÇok Girişli4 iş günü325 USD
Özel Ziyaret – ExpressÇok Girişli1 iş günü595 USD
1 YıllıkTicariÇok Girişli4 iş günü325 USD
Ticari – ExpressÇok Girişli1 iş günü555 USD
Evraksız TicariÇok Girişli30 gün555 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.

Önemli Bilgiler:

 • Acentamız Rusya vizesi almakta tam yetkilidir ve başvuru merkezi ile aynı binada yerleşiktir.
 • Rusya vizesi almanız için gereken diğer evraklar tarafımızdan temin edilecektir.
 • İstanbul dışından yapılan başvurular için konsolosluğa gelmenize gerek yoktur. Belgelerinizi kargo ile ücretsiz olarak bize ulaştırabilirsiniz. Rusya vizeniz çıktıktan sonra pasaportunuzu yine kargo ile size gönderiyoruz.
 • Türkmenistan  vatandaşları için de vize hizmeti sağlanmaktadır. Yukarıdaki fiyatlar geçerli olmakla birlikte oturma izinleri olmayan Türkmenler için vize sonuçlanma süresi 10 gün olmaktadır.
 • Yukarıda yer alan fiyatlara kargo, konsolosluk harcı ve diğer masraflar dahil, KDV hariçtir. Burada yer alan harçların haricinde ücret talep edilmez.
 • Rusya Konsolosluğu tarafından yapılan ücret değişiklikleri fiyat tablosuna geçerlilik tarihi itibariyle yansıtılır.
 • Rusya vizesinin onaylanması konsolosluk yetkilileri insiyatifindedir, tarafımızdan herhangi bir garanti verilmez.
 • Vize başvurusu onaylanmadığı takdirde ücret iadesi yapılmaz.

1 Ocak 2016 tarihinde, Türkiye ile Rusya arasında karşılıklı olarak imzalanan 1 aylık vizesiz seyahat etme anlaşması Rusya Devleti tarafından askıya alındı. Bu sebeple, Rusya Federasyonuna seyahat etmek için, ilk önce Umuma Mahsus pasaport sonra da Rus vizesi çıkarmanız gerekmektedir.

Rusya konsolosluğu, sadece, turistik amaçlarla seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını değil; çalışma, eğitim vizeleri, oturma izni, çalışma izni gibi işlemler için de başvuruları kabul etmektedir. Uzun süreli vize başvuruları ile kısa süreli vize başvurularının başvuru evrakları farklı olmaktadır. Uzun süreli vize başvurunuzun kabul edilmesi halinde, size 90 günlük sınırsız giriş çıkışlı vize verilmektedir. Konsolosluk tarafından onaylanan vize belgenizde, Rus ve Latin harflerle yazılı kişisel bilgileriniz, izin verilen kalma süreniz, ve varsa ülkeye giriş davetiyeniz gibi bilgiler yer almaktadır.

Yukarıda belirtiğimiz gibi, Rusya vizesi için başvurularınızı yetkili vize merkezleri aracılığı ile yapabilirsiniz. Bununla beraber, vize başvurunuzun sonucuna karar verecek yetkiye sahip olan kurumlar Rusya Konsolosluğu, Rusya Başkonsolosluğu veya Büyükelçiliğidir.

Rusya Federasyonuna girdiğiniz günden itibaren, 1 hafta içinde ilgili kurumlara kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Ülkede 7 günden daha az kalacak vatandaşlar için ise kayıt zorunluluğu yoktur. Herhangi bir otelde kalacaksanız, kayıt işlemleri otel tarafından yapılırken, bir yakınınızın yanında kalacaksanız, kayıt işlemleri yakınınız tarafından yapılmalıdır.

Rus vizesi, tek giriş, çift giriş veya sınırsız girişli olarak ayrılırlar. Rus vizesi başvuruları, turistik vize, çalışma vizesi, humanitar vize, aile vizesi, transit vize ve kısa süreli vizeler kapsamında yapılmaktadır.

Kısa süreli vize başvuruları direkt olarak konsolosluktan yapılmaz. Türkiye’de oturma izni olan yabancı uyruklu kişiler ise işlemlerini doğrudan İstanbul Rusya Konsolosluğundan gerçekleştirebilir. Rus Devletinin belirlediği kurallara uyulmadığı taktirde, cezai işlemler uygulanmakta ve sonraki vize başvurularınız kesin olarak reddedilmektedir.

Hızlı Başvuru


Rusya vizesi başvurularında, başvuru nedeniniz önemli bir rol oynamakta. Seyahat nedeniniz vize sonucunuzun reddine veya kabulüne neden olabilmektedir. Seyahat nedeniniz doğru bir şekilde belirtilmelidir. Her vize başvurusu farklı evraklar gerektirmektedir. Seyahat amacınız doğru bir şekilde belirtilmemişse veya eksik bilgi yer alıyorsa, vize başvurunuz reddedilecektir. Örnek olarak, turistik amaçla girdiğiniz Rusya’da ticari bir faaliyette bulunursanız, hukuki işlemlere tabi olacaksınız. Ticari vizeleri, seyahat amacınıza göre tek, çift veya çok girişli olarak verilir.

Vize Türleri

Tek girişlik vize: Ticari amaçla Rusya Federasyonuna seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşları için bir giriş ve bir çıkış izni verilmektedir. Tekrar Rusya’ya girmek istemeniz durumunda, tekrar aynı şekilde vize başvurusu yapmanız gerekmektedir. Tek girişlik vize kapsamında, Rusya’ya bir kez girebilir ve 90 günü aşmayacak şekilde kalabilirsiniz. Ticari vizeler tek girişlik olarak düzenlenmektedir.

İki girişli vize: İki girişli vize türü de ticari vize kapsamına girmektedir. Rus Federasyonunu ziyaret etmek isteyen T.C. vatandaşları, çift giriş çıkış hakkı tanıyan vizeye başvurabilmektedir. Bu vizenin de süresi 90 günlüktür. Çift girişli vize türü ticari vize başvurularında geçerli olmaktadır.

Çok girişli vize: Rusya federasyonuna ticari amaçlı girmek isteyen T.C. vatandaşlarına iki veya daha fazla seyahat hakkı tanınmaktadır. Bir yıllık vize, her 180 günde, 90 günü aşmama kaydıyla verilen bir vizedir. Turistik vize başvurularında çok girişli vize hakkı tanınmamaktadır. Ticari vize başvuruları çok girişli vize statüsüne girmektedir. ,
Rusya ticari vizesi belirli bir süreyi kapsamaktadır. Bu sürenin uzatılması ise yetkili kurumlar tarafından yapılmaktadır. Çalışma vizesi ticari vize kapsamına girmemektedir.

Rus vizesi başvurusunda gereken evraklar

Rus vizesi başvurusunda gereken evrakların başında, başvuruda bulunacak kişilerin seyahat amacını, seyahat masraflarını karşılayan maddi gelirinin, ve Türkiye’de onun dönmesini gerektirecek nedenlerin belirtildiği evraklar gelmektedir. Turistik amaçlı vizeler en fazla 30 güne kadar Rusya’da kalma hakkı vermektedir. Acente aracılığı ile yapılan turistik gezilerde, gezinin 30 günü aşacak şekilde olduğunu kanıtlayan belgeler de başvuru evrakları arasında bulundurulmalıdır.

 • Rusya vizesi için başvuracağınız pasaportun, seyahat dönüşünden sonra en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. Buna ek olarak, başvuruda bulunduğunuz pasaportun vize işlenmesi için en az 2 sayfasının boş olması gerekmekte. Sayfalarında yırtık veya aşınma olan pasaportların başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Rusya vizesi başvuru evraklarınızın içinde, beyaz arka fonda çekilmiş güncel fotoğrafınız, uçak ve konaklama rezervasyon belgeleri bulundurulmalıdır.
 • Rusya vize başvuru evrakları içinde, başvuruda bulunan kişinin kendi tarafından doldurulmuş olan vize başvuru formu bulundurulmalıdır. (Acentemiz bu işlemleri sizin için gerçekleştirmektedir.) Bu formda dolduracağınız bilgiler, pasaport ve seyahat belgelerinizle birebir aynı olmalıdır. Başvuru formu ile seyahat bilgileriniz arasında herhangi bir çelişki olması durumunda başvurunuz reddedilecektir. Formda yazacağınız uçuş bilgiler, konaklama ve şehir bilgileri, seyahat belgeleriniz ile uyum içinde olmalıdır. Rus vize alsanız bile, ülkeye herhangi bir bölgeden giriş hakkına sahip olamazsınız. Rusya’ya giriş yapacağınız şehrin ve otel rezervasyonunuzun doğru şekilde belirtilmiş olması bu hususta önemlidir.
 • Rusya vize başvuru formunda, ülkeye ilk giriş yapacağınız şehir bilgisinin yanında, seyahat edeceğiniz diğer şehirlerin de bilgileri yer almalıdır.
 • Rusya’ya ticari maçlı seyahat etmeniz durumunda, Rusya’daki iş ortaklarınızın davet mektubu gerekmektedir. (Acentemiz sizin için ticari davetiye sağlayabilmektedir.) Bu alacağınız davet, Rusya Dışişleri tarafından onaylanmış olması gerekmektedir. Davetiyenin içinde davet mektubunu gönderen kurumun veya yetkili kişinin kişisel bilgileri ve ünvanı bulunulmalıdır. Davetiyeyi gönderen kurumun aynı zamanda ulaşım bilgilerini de belirtmesi gerekmektedir.
 • Rusya vizesine başvuran yabancı uyruklu kişilerin başvuru evraklarının içinde ikamet belgelerini de bulundurması gerekmektedir. Yabancı uyruklu kişilerin de, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gibi en az 6 ay geçerli pasaportları olması gerekmektedir.
 • Rus Konsolosluğu, Rusya vizesi başvuru esnasında, gereken evraklarda değişim yapma, ek belge talep etme ve başvuruda bulunan kişiyi mülakata çağırma hakkını saklı tutmaktadır.

Rusya Vizesi Başvuru Dilekçesi

Rusya vize türleri,, ülkeye yapacağınız seyahat amacına göre değişmektedir. Her vize tipinde ayrı ayrı evrak listesi bulundurmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, ticari, turistik, eğitim gibi birçok kategoriye ayrılan vize türleri, seyahat amacınıza göre verilmektedir.

Rusya Vizesi Ücretlendirmesi

Rusya vizesi ücretleri, seyahat amacınıza ve kalacağınız süreye göre değişim göstermektedir. Ayı şekilde bir veya daha çok girişli vize olması durumunda da vize ücretleri değişmektedir. Vize ücretleri kategorileri turistik, ticari ve ziyaret vizesi olarak ayrılmaktadır. Yabancı uyruklu kişilere kendi ülkelerine göre farklı vize ücretleri uygulanmaktadır. Uzun süreli Rusya vizesi taleplerinin ücretleri, Rusya çalışma izni, oturma izni veya eğitim amaçlı vize içeriklerine göre değişim göstermektedir. Rusya vizesi ücretlendirmeleri, Rusya Federasyonu tarafından yetkilendirilen vize merkezlerinden öğrenilmektedir. Rusya vizesi ücretleri güncel olaylara göre değişim göstermektedir. Bu yüzden başvuru yapmadan önce güncel vize ücretlerini vize merkezlerinden öğrenmenizde ayda var.

Rusya Vizesi Randevu Alma

Rusya Konsolosluğu, Rusya vize işlemleri için randevu sistemini kullanmaktadır. Rusya Vizesi için randevusuz olarak yaptığınız her başvuru işlem süresini uzatmaktadır. Rusya vizesi için, Rusya Konsolosluğuna elektronik olarak başvurmanız gerekmektedir. Evrak teslim yeri belirtildikten sonra, başvurunuz işleme alınacak ve randevu yeri belirlenecektir. Acentemiz ile hızlı ve randevu almadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Rusya Vizesi Randevu Alma

Rusya Konsolosluğu, kendi resmi tatilleri dahil, Türkiye Cumhuriyeti resmi tatillerinde de hizmet vermemektedir. Rusya vizesi başvurusu yapacak kişilerin, yoğunluk olan günleri ve tatil günlerini hesaplayarak başvurusunu organize etmeleri gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişinin talepte bulunduğu vize türüne göre, vize başvurusu sonuçları 4 ila 6 gün arasında sonuçlanmaktadır. Herhangi bir beklenmedik durumlarda, vize başvuruları sonuçlandırılması gecikebilmektedir. Rusya Konsolosluğu, belirttiğimiz gibi evrakları incelemekte ve gereken durumlarda ek belge talebinde de bulunabilmektedir. Bu yüzden, bazı durumlarda vize başvurusunun sonuçlandırılması 30 günü bulabilir.

Rusya Ekspres Vizesi

Rusya ekspres vizesi, Rusya Konsolosluğunun vereceği özel bir izin ile genelde 24 saat içerisinde sonuçlanmasına rağmen (1 iş günü) en geç 3 iş günü içerisinde verilmektedir. Hızlandırılmış şekilde alınması istenen vize başvurularında, evrakların incelenmesi 1-3 iş günü içinde yapılmaktadır. Ekspres Rusya vizesi, gerçekten aciliyet gereken durumlarda verilmektedir. Yani, turistik amaçla Rusya vizesi almak isteyen bir kişinin ekspres vize alması oldukça zordur. Fakat acentemiz ile sorunsuz bir şekilde vizelerinizi Express başvuru ile alabilirsiniz.

Rusya Vizesi Başvurularında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

 • Rusya vizesi başvurularınızda pasaportunuzun önemli bir rolü vardır. Rusya hudutlarından geçtiğiniz sırada, hudut makamlarının yaptığı kontroller sırasında pasaportunuzda herhangi bir yırtılma veya yıpranma olmaması gerekmemektedir. Aksi taktirde bu durum sizin aleyhinize sonuçlar yaratabilir.
 • Pasaportunuz yenilendiyse, Türkiye Cumhuriyeti’nden Rusya’ya veya Rusya’dan Türkiye Cumhuriyetine seyahat etmeden önce sahip olduğunuz pasaporttaki vize aktarımını Rus Federasyonu İçişleri Bakanlığı’na veya Göç İşleri Müdürlüğüne en kısa zamanda müracaat edilerek yapılması gerekmektedir.
 • Rusya vizesi başvuru evraklarınızın içinde, vize formunun, çok girişli vize başvurusunda bulunacak kişilerin, Federal Göç Şubesi tarafından düzenlenen vize taleplerinde; Ticari, eğitim veya çalışma vizesi başvuru belgelerinin orijinal halde sunulması gerekmektedir. Federal Göç şubesi tarafından yapılan davetin kopyası ise sadece bir ve iki girişlik vizeler için geçerlidir.
 • Rusya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin pasaportunun en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir. Uzun süreli öğrenci ve çalışma vizesi için başvuran kişilerin en az 1.5 yıl geçerli pasaportlara sahip olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunan kişinin bizzat başvuru formuna imza atması, ve bu ıslak imzalı belgenin evraklarla birlikte sunulması gerekmektedir. Rusya vizesi başvurusunda gereken belgeler, seyahat maçınıza veya vize türüne göre değişmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Randevu kaydı nasıl yapılmaktadır?

Vize merkezlerine başvuru yapacak kişiler için çeşitli yollar bulunmaktadır. Vize merkezine şahsen veya elektronik ortamda randevu kaydı yaptırabilirsiniz. Acentemiz bu süreci sizin için en hızlı şekilde sağlamaktadır.

Rusya’ya seyahat eden kişi adına başvuruda bulunabilir miyim?

Bir başkası adına başvuruda bulunmanız için, başvuruda bulunan kişinin size bir vekaletname sunması gerekmektedir. Acentemiz üzerinden başvurularda hiçbir vekalet gerekmeksizin işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Grup halindeki birkaç kişi için başvuruda bulunabilir miyim? Grup başvurularında her kişi için ayrı ayrı randevu almak gerekir mi?

1.Made: Bir randevu günü ve saati sadece bir kişi için ve bir evrak paketi için hizmet gerçekleştirmektedir.

2.Madde: Randevu kaydı oluşturduğunuz zaman, sadece bir kişinin bilgilerini ve evraklarını kayıt ettirme hakkına sahip olursunuz. Bir başkası tarafından düzenlenmiş olsa bile, randevu sisteminde bir kişinin bilgileri sunulması gerekmektedir.

Grup halinde kişiler için yapacağınız başvurular esnasında, her bir kişi için ayrı ayrı kayıt açtırıp randevu günü almanız gerekmektedir. Acentemiz üzerinden toplu başvurularınızı ofisimize bile gelmeden ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanarak sağlayabilirsiniz.

Aynı anda iki vize başvurusunda bulunmak mümkün mü ?

Maalesef. Rusya Federasyonu kanunlarına göre bir pasaportta iki vize aynı anda verilemez.

Eğer pasaportunuzda halen geçerli olan bir vize var ise, örnek olarak iki girişlik vizeniz var ise, ama siz sadece bir kez kullandıysanız, vize süresinin bitimine 10 gün kala yeni vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Hangi evraklar hangi durumlarda orijinal olarak sunulmalıdır?

Seyahat dönüşünden itibaren en az 6 ay geçerli olan pasaportunuz (çalışma ve öğrenci vizesi için bu durum 1.5 yıl olması gerekmektedir.)

Başvuru tamamlandıktan sonra yazıcıdan çıkarılan ve başvuruda bulunan kişinin bizzat imzalayacağı Rusya vizesi başvuru formu. Acentemiz tarafından sağlanmaktadır.

Çok girişli vize başvurusunda bulunuyorsanız davetiye. Federal Göç Şubesi daveti ile düzenlenmiş olan vize türlerinin başvurusunda, bu davetiyelerin orijinal halleri.

Rusya Federasyonu davetiyelerinin kopya hali sadece tek ve çift girişli vizeler için geçerlidir.  Rus Konsolosluğu, gerekli durumlarda bu davetiyelerin orijinallerini de isteme hakkına sahiptir. 

Turistik vize ile kaç günlük seyahat edebilirim?

Turistik vize sahipleri, Rusya’ya giriş yaptığı günden itibaren 30 gün Rusya Federasyonu’nda kalma hakkına sahiptir. Bu konuda önemli bir hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Rusya Federasyonu’nda 15 günden fazla turistik amaçlı seyahat etmeniz durumunda, seyahat firmasından gerekli bilgilerin bulunduğu belgeyi sunmanız gerekmektedir. Bu evrakların içinde, turistik gezinizle alakalı planlamaları, seyahat edeceğiniz şehirleri ve konaklama bilgilerinizi sunmanız gerekmektedir.

Rusya havaalanından aktarma yapılması durumunda, transit vize alınması gerekir mi?

-Aktarmanız 24 saat içerisinde transit bölgenin içinden gerçekleştirilecekse, vize almanızı gerektiren bir husus bulundurmaz. Ama, transit amaç dışında, herhangi bir şehir ziyaret etem hakkınız bulunmamaktadır.

-Ülke içinde aktarma yapılması gereken durumlarda, yani ülke dışından havaalanına giriş yapıp, Rusya’nın başka bir şehrinden aktarma yapılması gereken durumlarda, iç hatlar terminaline girmeniz gerektiği için transit vize almanız gerekmektedir. Hangi şekilde transit geçiş yapacağınızı, veya hangi şehirlerden geçilmesi gerektiğini, seyahat yapmadan önce öğrenmenizi mutlaka öneririz. Herhangi bir zorunlu transit geçişi yapmanız gereken durumlarda, transit vize almanız gerekmektedir.

Araba ile seyahat etmek istememiz durumunda gerekli olan ek evraklar nelerdir?

Araçla seyahat etme hususu iki açıdan değerlendirilir. Çünkü araç ile seyahat ve araç ile transit geçiş farklı şeylerdir.

Transit geçiş dediğimiz şey, araç ile, Rusya topraklarını en kısa güzergah üzerinden geçmektir. Transit geçi yapmanız için, gitmeniz gereken bölgeye başka bir şekilde araçla ulaşım mümkün olmamalı veya çok fazla zaman almalıdır. Transit geçiş için sizlere verilen süre en fazla 24 saattir. Güzergahınızı ve zamanı Google map aracılığı içe gerçekleştirebilirsiniz.

Herhangi başka bir şekilde seyahat eden araçlar ise oto turizm kapsamına girer. Bu şekilde seyahat etmek için de tur operatörlüğü ile uğraşan teşkilat tarafından düzenlenen yabancı turist onay belgesi. Bu belge, tek federal tur operatörlüğü içinde bulunan belgedir ve sizin yabancı turist olarak kabul edildiğinize dair bir belgedir. Bu durumda seyahatinizin amacı başvuru formunda oto turizm olarak belirtilmelidir. Oto turizm başvuru esnasında araç belgeleri gerekmemektedir. Ama sınırı geçtiğiniz sıra bu belgeler size mutlaka gerekli olacaktır.