Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Aile Vizesi rusya aile ziyareti vizesi Rusya Aile Ziyareti Vizesi aile ziyareti rusya

Rusya Aile Ziyareti Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Hangi Durumlarda Özel – Aile Ziyareti Vizesi Alınmalı?

Rusya’da oturma izni bulunan ya da Rusya Federasyonu vatandaşı olan yakınlarınızın daveti ile aile ziyareti vizesi alabilirsiniz. Davetiye, yalnızca birinci derecede yakınlarınız tarafından gelmeyebilir. Rusya’da faaliyet gösteren özel ya da devlet kurumları tarafından da ziyaret amaçlı davetiye alabilirsiniz. Gerek aile ziyareti gerekse kurum ya da kuruluşlara yapacağınız özel ziyaretler için Rusya özel – aile ziyareti vizesi için müracaat edilmelidir.

Her ne kadar vize ziyaret amaçlı olarak isimlendirilmiş olsa da Rusya’da yaşayan yakınlarınızın ölüm, hastalık gibi durumlarını belgeleyenler de bu vizeden faydalanabilirler.

Özel – Aile Ziyareti Vize Süresi Ne Kadar?

Rus Konsoloslukları tarafından verilen vizenin kalış süresi 90 gün olarak belirlenmiştir. Vizeniz tek girişli olarak talep edilebileceği gibi, çok girişli – çıkışlı olarak da alınabilmektedir. Rusya vizesi alabilmek için gerekli evrakların hazırlanmasından sonra yapılacak başvuruların değerlendirilmesi ve onay verilmesinde Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsoloslukları tek yetkili makamdır. Vizenin onaylanması ya da reddedilmesi hazırlanacak olan başvuru belgelerinin eksiksiz olarak tamamlanması ile doğrudan ilgilidir.

Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Vize başvurularında sizden istenen belgeler, vizenin türüne göre farklılıklar gösterebilir. Ancak Rus Federasyonu tüm vize başvurularında davetiyeyi zorunlu tutmaktadır.

Özel Davetiye

Davetiyeler, Rusya’ya gidiş amacınızı oluşturduğu için Rus makamları tarafından vize verirken üzerinde en çok durulan konulardan biridir. Bu nedenle, yapacağınız ziyaretler için size özel hazırlanmış davetiyeler gereklidir. Rusya Federasyonu vatandaşı ya da Rusya’da oturma iznine sahip yakınınız tarafından Rusya Federasyonu Göçmen Bürosuna iletilen ve onayı alınmış özel davetiye sizin aynı zamanda Rusya’ ya vize alabilmeniz için onay belgenizi de oluşturur. Özel davetiye, aile yakınlarınız tarafından hazırlanabileceği gibi, Rusya’da faaliyet yürüten kuruluşlar, organizasyonlar ya da kurumlar tarafından da verilebilmektedir. Özel davetiyeler, matbuu olarak talep edilebileceği gibi elektronik olarak da talebiniz halinde sizlere mail aracılığıyla iletilebilir.

Elektronik Özel Davetiye

Davetiyenin vize alınmasındaki öneminden bahsetmiştik. Ancak davetiyeler yalnızca bilinen matbuu formatın yanı sıra elektronik olarak da hazırlanabilir. Vize başvuru sahiplerinin talebi halinde dijital olarak sunulan elektronik özel davetiye mail aracılığıyla sizlere ulaştırılabiliyor.

Pasaport

Rusya Konsolosluklarına şahsen ya da acentemiz aracılığıyla sizin adınıza yapılacak olan başvurularda pasaport zorunludur. Pasaportunuzun ziyaretiniz süresi içinde en az altı ay daha geçerliliği bulunması gerektiğini unutmamalısınız. Rusya özel – aile ziyareti vizeleri pasaporta işlenen vizeler olduğu için pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için boş sayfaların da bulunması gerekiyor.

Biyometrik Fotoğraf

1 adet 35mm x 45mm ebatlarına sahip, biyometrik özelliklerdeki fotoğrafınız, başvuru için gereken belgeler arasında yer alır. Son altı ay içinde çektirilmiş olan biyometrik fotoğrafınızın beyaz zemin önünde ve yüzünü net olarak yansıtan özelliklerde olması istenmektedir.

Başvuru Anketi/Formu

Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinden Rus Konsolosluk departmanı sayfasında yer alan başvuru anketi/formu eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Form, İngilizce, Almanca, Fransızca ve İtalyanca dillerinde sunulmuştur. Formun doldurulmasında dil becerileri nedeniyle sorun yaşarsanız, acentemizin vize departmanı ile iletişime geçerek gerekli desteği alabilirsiniz. Doğru ve eksiksiz olarak doldurulmuş olan formun çıktısı alınarak mutlaka vize başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Acentemiz bu işlemi sizin için gerçekleştirmektedir.

Başvuru Ücretinin Yatırıldığını Gösteren Dekont

Rusya özel – aile ziyareti vizesi başvurusu için Rus Konsolosluğunun talep ettiği başvuru ücretinin ilgili banka hesabına, istenen döviz cinsinden yatırılmış olduğunu gösteren makbuz ya da dekont gereklidir.

Yabancı Ülke Vatandaşları İçin Gereken Evraklar

Türkiye’de yaşayan oturma izni sahibi üçüncü ülke vatandaşları, vize başvurularını Türkiye’den yapmaları halinde, yukarıdaki belgelere ek olarak farklı belgeler de sunmaları gereklidir.

Türkiye’de Oturum İzni
Büyük Britanya, Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, Sierra Leone, Arnavutluk, Bahreyn, Venezuela, Haiti, Mısır, İrlanda, Lesotho, Libya, Makedonya, Mali, Meksika, Yeni Zelanda, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman, Kore Cumhuriyeti, Suudi Arabistan, Ekvator Gine, Güney Afrika Cumhuriyeti ve Japonya vatandaşları ülkemizden vize başvurusu yapabilirler. Ancak başvuru sırasında en az 90 günlük süreyi kapsayacak kesintisiz süreli Türkiye oturum izni belgelerini de ibraz etmeleri gerekiyor.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya özel – aile ziyareti vizesi başvuruları, Rus konsolosluklarına şahsen ya da yetkili acentemiz aracılığıyla sizin adınıza yapılabilmektedir. Vize başvurusu öncesinde acentemiz, başvurunuzun eksiksiz olarak yapılabilmesi için vize türünüz için gerekli belgelerin bulunduğu bir dosyayı sizin için hazırlar. Vize başvurusu için adınıza randevu alınarak, vize iş ve işlemlerinizin en az riskle tamamlanabilmesi için tüm süreci takip eder.

Başvuru Sonrasında Vizem Kaç Günde Onaylanır?

Vize onay sürecini yürüten tek yetkili makamlar Rus Büyükelçiliği ve Rus konsolosluklarıdır. Vize başvurusu için gerekli tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması, vize onay sürecini doğrudan etkileyecektir. Vize başvurusu randevu gününde ve saatinde yapılacak başvuruların incelenmesi ve onay süreci, tatil günleri hariç, 4-6 iş günü arasında değişir.

Aile Ziyareti Vize Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

Rus Konsolosluğu, vize başvuruları için alınan randevu öncesinde vize harç ücretlerinin ilgili banka hesabına ilgili döviz türünde yatırılmasını ister. Vize harç ücretlerinin yatırılmasının ardından vize başvuruları randevu saatinde gerçekleşir. Vize ücreti yatırılmadan, vize başvuruları kabul edilmemektedir. Yatırılması gereken ücretler, vize türüne, süresine, tek ve çok girişli özelliklerde olmasına göre farklılıklar gösterir. Ancak başvuru için istenen vize harçlarının, konsolosluklar tarafından vize değerlendirme ve onay sürecinde kullanıldığı için geri iadesinin mümkün olmadığını hatırlatmakta fayda var. Vizeniz için onay verilsin ya da verilmesin, ödediğiniz vize başvuru ücretini geri alamazsınız.

Rusya Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.