Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya İnsani Vizesi rusya insani vize Rusya İnsani – Hümaniter Vize rusya insani vize

Rusya Humaniter Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Humaniter Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

2010 yılında yürürlüğe giren Rusya Federasyonu ve Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması, 2016 yılında Rusya Federasyonu tarafından askıya alındı. Bu tarihten sonra Rusya Federasyonu’na yapılacak olan seyahatler için vize almak zorunlu hale geldi. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve ülkemizde oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının akademik gelişim, dini aktiviteler, spor müsabakalarına katılma ve insani yardım amacıyla Rusya’ya yapacakları seyahatler öncesinde insani vize almaları şart.

İnsani - Hümaniter Vize Süreleri

Vizeler tek ya da çok girişli olarak 90 günlük süreyi aşmamak kaydı ile verilebileceği gibi tek ya da çok girişli olarak 1 yıllık süre ile de verilebilir.

Rusya İnsani Vize Nasıl Alınır?

Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsolosluklarının yetkisinde olan vize iş ve işlemleri belirli kıstaslar altında yürütülmektedir. Bu kıstaslar arasında en dikkat çeken, mutlaka alınması gereken belgeler arasında davetiyeler yer alıyor.

Rusya insani vize başvurusu yapacak olan tüm başvuru sahiplerinin, Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu tarafından onaylanmış, Rusya’ya gidiş amacınızı oluşturan ve insani vize kapsamındaki faaliyetlerinizi kanıtlayan, Rusya makamları tarafından sizin adınıza düzenlenmiş davetiyeyi edinmeleri gerekiyor. Bu nedenle, Rusya vizesi başvurusu yapmadan önce gidiş amacınızı oluşturan akademik kurum, Rusya Federasyonu ya da sizi davet eden organizasyonun onaylı davetiyesi ile başvuru yapmanız zorunludur.

İnsani Vize Davetiye Nedir, Nasıl Alınır?

Seyahat amacınız insani vize kapsamındaki faaliyetlerden bir ya da birkaçını oluşturuyorsa, yapacağınız vize başvurusu için davetiyenin, faaliyetinize konu olan kurum ya da organizasyon tarafından onay için Rusya Göçmenler Bürosuna iletilmesi gerekiyor. Yapılan başvurunun ardından Rus makamları tarafından verilen onay, talep halinde sizlere ulaştırılıyor. Islak imzalı matbuu davetiye, vize başvurularında sizin aynı zamanda onay belgenizdir. Bu belge olmadan, bu vize türüne yapacağınız vize başvuruları onaylanmayacaktır.

İnsani Vize İçin Gerekli Belgeler

Rusya insani vize almak isteyenler için standart belgeleri aşağıda paylaşıyoruz. Rus Konsoloslukları vize başvurularında vizenin türüne göre başvuru sahiplerinden istenen bilgi ve belgelerde güncelleme yapabilmektedir. Bu nedenle güncel bilgi ve belgeler ile ilgili bilgi almak için acentemizle iletişime geçebilirsiniz.

Pasaport

Rusya insani – hümaniter vize, pasaporta işlenen bir vize türü olması nedeniyle pasaportunuzun vize süresinin bitiminden sonraki altı ay daha geçerliliği olması gerekir. Pasaportunuzda vizenin işlenebilmesini sağlayacak boş sayfalara da ihtiyaç duyacağınızı unutmayınız. Boş sayfası bulunmayan ya da geçerliliği bitmek üzere olan pasaportlar işleme alınamadığı için vize başvurunuz reddedilebilir.

Biyometrik Fotoğraf

Vize başvurularında bir standart olarak karşımıza çıkan biyometrik fotoğraflar, 35mm x 45mm ebatlarına sahip, yüzünüzün net olarak görülebileceği, beyaz zemin önünde çektirilmiş olmalıdır.

Davetiye

Rusya’ya gidiş amacınızda muhatabınız olan akademik kurumlar, devlet kurumları ya da organizasyonlar tarafından size özel hazırlanmış davetiye gereklidir.

Başvuru Formu

Rusya Dışişleri Bakanlığı web sitesi, Konsolosluk işlemleri sayfasından online vize başvuru formu, başvuru sahipleri tarafından eksiksiz olarak doldurulmalı ve imzalanmalıdır. Rus makamlarınca hazırlanmış bilgi formu, İngilizce, Almanca, İtalyanca ve Fransızca olarak erişime açılmıştır. Formun doldurulmasında acentemizin vize departmanı ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. Form doldurulması işlemlerini acentemiz sizin yerinize gerçekleştirmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayanlar İçin İkametgah

Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları için gereklidir.

Başvuru Ücreti

Vize başvuru ücretinin ilgili banka hesabına yatırılmış olduğunu gösteren makbuz ya da dekont gereklidir. Ödeme işlemleri takibi için acentemizle iletişime geçebilirsiniz.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize işlemlerinin ilk aşaması olan başvuru işlemi, kişisel bilgilerinizi ve Rusya’ya gidiş amacınızı oluşturan belgelerle birlikte Rus Konsolosluğuna şahsen ya da acentemiz tarafından sizin adınıza yapılabilmektedir. Başvuru işlemleri için acentemiz sizin adınıza randevu almakta, vize iş ve işlemlerinizi sizin adınıza takip etmektedir.

Vize Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?

Başvuru yapılabilmesi için gerekli tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması, başvurunuzun onayını doğrudan etkiler. Başvuru işlemi Rus Konsolosluklarına randevu alınarak yapılmaktadır. Alınan randevu ile yapılan başvurulara onay verilmesi ya da reddedilmesinde tek karar verici makam Rus Konsolosluklarıdır. Rus Konsoloslukları tarafından insani vize başvurularının onay sürecinin tamamlanması 4 ile 10 iş günü arasında değişir.

İnsani Vize Başvuru Ücretleri

Vize başvurusu için alınacak randevunun ardından, vize başvuru ücretleri ilgili banka hesaplarına yatırılmalıdır. Başvuru ücreti yatırılmadan, vize başvurusunda bulunamazsınız. İnsani vize başvurularında ücret, vizenin süresi, vizenin tek ya da çok girişli olması gibi değişkenler nedeniyle farklılık gösterebilir. Güncel vize başvuru ücretleri için acentemize başvurarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vize başvuru ücretleri, Rus Konsolosluklarına ödenen, başvuru iş ve işlemlerinde harcanmak üzere kullanılan ücretlerdir. Bu nedenle, vize başvurusu öncesinde ilgili banka hesaplarına yatırılması gerekmektedir. Vize başvurunuz nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın, başvuru sırasında sizden alınan ücretlerin Rus Konsoloslukları tarafından iadesi mümkün değildir.

Rusya İnsani Vizesine Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.