WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya İşçi Vizesi rusya çalışma vizesi Rusya İşci Çalışma Vizesi isci vizesi rusya

Rusya İşçi Çalışma Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya İşçi Çalışma Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Diğer tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi, Rusya Federasyonu da ülkelerinde faaliyetlerini yürüten firmalarda görev almak üzere, her yıl belirlenen sayıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına istihdam hakkı verir. İstihdam konusu, çalışma iznini ve seyahatlerden farklı olarak oturum iznini gerekli kılıyor. Bu nedenle, Rusya’ya istihdam amacıyla gitmek isteyen vatandaşlarımızın Rusya içinde görev alacakları, işçi olarak çalışacakları Rus firmalarla vize konusunda birlikte hareket etmeleri gerekiyor.

Çalışma Vizesi Kapsamı

Rusya işçi – çalışma vizesi istihdama yönelik olduğu için çok girişli olarak alınması gereken bir vize türüdür. Vize 90 gün ile 3 yıllık bir süreyi kapsayacak şekilde verilebilir. Sürenin uzatılması, başvuru sahibinin Rusya içindeki çalışma pozisyonu ile ilgili bir konudur. Başvuru sahibi, ihtiyaç duyulan bir alanda uzmanlık sahibi ve bu yeteneği davetiyede belirtilmiş ise 90 günlük vize 3 yıla kadar uzatılabilir, çok girişli hale getirilebilir.

İşçi – Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya çalışma vizesi için Rusya Federasyonu Federal Göç Bürosu tarafından onaylanan davetiye zorunludur. Rus makamlarınca onaylı çalışma davetiyeniz olmadan işçi- çalışma vizesi sahibi olamazsınız.

Elektronik Çalışma Davetiye

Elektronik çalışma davetiye, matbuu olarak hazırlanan ve çok kullanılan formatın yanı sıra, daha hızlı erişim sağlamayı kolaylaştırmak için geliştirilmiş e-davetiye formatını oluşturuyor. Matbuu ya da elektronik çalışma davetiyesinin verilebilmesi, yukarıda değindiğimiz, sizi davet eden Rus firmasının Rusya İşçi Bulma Kurumuna ve Rusya Yabancı İş Gücü Çalışma İzni’ne başvuruda bulunması ve her iki kurum tarafından başvurunun onaylanması gereklidir.  Her iki davetiye formatı, Rusya çalışma vizesi alabilmeniz için onay belgenizi oluşturur.

Acentemiz, Rusya işçi-çalışma vizesi alabilmeniz için deneyimli kadromuz ile vize başvurusu için gerekli davetiyelerin alınmasında danışmanlık hizmetleri ile sizlerin yanındadır. Başvuru iş ve işlemlerini yürütme yetkisine sahip firmamız, çalışma vizesi başvurularınızı sizin adınıza gerekli belgeler eksiksiz olarak hazırlayarak yürütmektedir. Ayrıca talebiniz halinde size çalışma izni için de gerekli desteği sağlamaktadır.

Çalışma Davetiye

Rus makamları ülkemizdeki vize işlemlerinin tamamında davetiyeyi zorunlu tutar. Çalışma amacıyla Rusya’ya vize başvurusu yapacak olan başvuru sahiplerinin mutlaka davetiye almaları gerekiyor. (Acentemiz size çalışma davetiyesi hususunda da yardımcı olmaktadır.)
Çalışma amacıyla yapacağınız Rusya seyahatiniz öncesinde, Rusya’daki görev alacağınız firma ya da firmalar tarafından, size özel olarak oluşturulmuş davetiye çalışma davetiyesini oluşturur. Çalışma davetiye, Rusya’da istihdam edileceğinizin ve dolayısıyla işçi vizesinin onayında olmazsa olmaz belgenizdir. Belgenin oluşturulabilmesi için istihdam amacıyla sizi davet eden Rus firmasının Rusya İşçi Bulma Kurumuna yine sizin için başvuru yapması gereklidir. Yapılan başvuru sonrasında yine firmanız, Rusya Yabancı İş Gücü Çalışma İzni için de başvuru yapmalıdır. Her iki başvuru için yapılacak olan başvurularda sizin iş pozisyonunuz ve iş yeterliliğiniz ilgili birimlere iletilmelidir.
Matbu ve elektronik olarak iki formatta verilen davetiye Rus makamları tarafından talebiniz doğrultusunda size ulaştırılmaktadır.

Vize İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

Rusya çalışma vizesi almak isteyenler için gerekli olan belgeler, gidiş amacınızın farklı olması nedeniyle diğer vizelerden farklı olarak, mevcut yeterliliklerinizi de kanıtlamanızı gerektiriyor.

Davetiye

Çalışma vizesi için Rus firması tarafından sizin için hazırlanarak Rus İşçi Bulma Kurumu ve Rusya Yabancı İş Gücü Çalışma izinleri alınmış olan davetiyedir. Davetiyenin Rus makamlarınca onaylanması 30 günü bulabilmekte ve 90 gün ile 3 yıl arasında çok girişli vizeye imkan tanıyacak izne dönüştürülmektedir. (Çalışma davetiye talebiniz için bize ulaşabilirsiniz)

Apostil İle Tasdik Edilmiş Diploma Fotokopisi

Belgelerin gerçekliğinin bir başka ülkede yasal olarak kullanılabilmesini sağlayan belge onay sistemine Apostil adı verilir. Apostil ile onaylanmış olan diploma fotokopisi aynı zamanda sizin istihdam için yeterliliğinizin de göstergesidir

Pasaport

Çalışma vizesi, pasaporta işlenen bir vize türü olması nedeniyle vize süresinin bitiminden sonraki altı ay daha geçerliliğinin bulunması gerekir. Vizenin işlenebilmesi için pasaportunuzda boş sayfalara da ihtiyacınız olacaktır.

Biyometrik Fotoğraf

Vize başvurusu için biyometrik özelliklerde Rus Konsolosluğu tarafından ebatları 35mm x 45mm olarak belirlenmiş, beyaz fon önünde çekilmiş bir adet fotoğraf gereklidir. Yöresel, etnik ya da dini inançları gereği olanlar hariç, pasaportlar için çektirilen fotoğraflarda baş açık, yüz net olarak görülebilecek şekilde olmalıdır.

Yukarıda değindiğimiz başvuru için gerekli belgelerin hazırlanması aşamasından sonra, başvuru şahsen Rus Konsolosluklarına yapılabileceği gibi, acentemiz tarafından sizin adınıza da yapılabilmektedir. Bundan sonraki süreç, Rus makamları tarafından vizenizin onaylanması sürecidir.

Rusya Çalışma Vizesi Kaç Gün İçinde Onaylanır?

Başvuru için gerekli olan tüm belgelerin hazırlanmasından sonra yapılan başvuruların onayında tek yetkili makam Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsolosluklarıdır. Başvuru için alınacak olan randevunun ardından yapılan başvuruların onay süresi, 4 ile 6 iş günü arasındadır.

Çalışma Vizesi Ücretleri Ne Kadar, Ödenen Vize Ücretleri Geri Alınabilir mi?

Vize ücretlerinin belirlenmesinde, vize süresi, vizenin tek ya da çok girişli olması gibi kriterler etkilidir. Bu nedenle Rusya işçi – çalışma vizesinin başvuru ücretleri de 3 aydan 3 yıla kadar farklı geçerlilik sürelerinin bulunması nedeniyle farklılık gösterir. Vize ücertlerinin belirlenmesindeki ikinci kıstas ise vize giriş sayılarıdır. Tek girişli vizeler ile çok girişli vizelerin başvuru ücretleri birbirinden farklıdır.

Vize için ödenen ücretler, başvuru ve onay sürecinde olaşacak masrafların karşılanmasında kullanılmaktadır. Bu nedenle, Rus Konsoloslukları tarafından belirlenen vize başvuru ücretleri, vizenin onaylanması ya da reddedilmesi ile sonuçlanması fark etmeksizin iade edilmez.

Rusya İşçi Çalışma Vizesine Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.
Sanal Ofis