Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Öğrenci Vizesi rusya öğrenci vizesi Öğrenci Vizesi – Eğitim  rusya ogrenci vizesi

Rusya Öğrenci – Eğitim Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Öğrenci Eğitim Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Öğrenci – Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenci – eğitim vizeleri, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerin, eğitim süreleri boyunca yapacakları seyahatleri çok girişli olarak yapabilmelerine izin veren vizelerdir. Son yıllarda ülkemizden çok sayıda öğrenci eğitim amacıyla Rusya vizesi için başvuruda bulunuyor. Rusya eğitim kurumlarında eğitim almak isteyenlerin yanı sıra, yerel ve uluslararası kurumların düzenlediği öğrenci değişim programlarına (Erasmus vs.) katılanların da mutlaka Rusya öğrenci vizesi almaları gerekmekte.

Öğrenci vizeleri öncelikle 90 günlük süreyle verilir, eğitim süresine ve türüne bağlı olarak bu süre, Rusya Göçmen Bürosu’na başvurularak çok girişli yapılabilir ve 1 yıla kadar uzatılabilir. Vize başvurularında onaya yetkili tek kurum Rusya Konsolosluğudur. Başta Ankara büyükelçiliği olmak üzere İstanbul, Antalya ve Trabzon Rus Konsolosluklarına yapılacak başvurularda değerlendirme ve onay süreçleri Rus makamlarınca yürütülür. Acentemiz, Rusya öğrenci – eğitim vizesi başvurularını sizin adınıza yürüterek, başvurudan kaynaklanabilecek olası sorunlarını en aza indirerek, zamandan kazanmanıza ve işlemlerinizin daha hızlı ilerlemesini sağlamaktadır.

Tüm vize türlerinde olduğu gibi öğrenci vizelerinde bilinmesi gereken ilk konu, vize almak isteme nedeninizin net ve açık bir biçimde kanıtlamanızdır. Bu anlamda eğitim için Rusya’ya gerçekleştireceğiniz seyahatlerinizin sizin göçmen olmadığınızı gösteren belgelerle kanıtlanması gerekiyor. Rusya öğrenci vizesi için en önemli kanıtınız, Rusya Federasyonu Göçmen Bürosu’ndan alacağınız öğrenci davetiyesidir.

Öğrenci Davetiye

Vize alma amacınızın eğitim ve sizlerin birer öğrenci olduğunuz kanıtlayan belge, Rusya Göçmen Bürosundan alacağınız öğrenci davetiyesidir. Rusya’da eğitim göreceğiniz kurum, Rusya Göçmen Bürosuna yazılı bir mektupla başvuru yapar. Göçmen bürosu, yaptığı değerlendirme sonucunda sizler için öğrenci davetiyesi hazırlayarak eğitiminizi Rusya’da yapabilmenize izin verir. Aynı belge, sizin Rusya öğrenci vizesi almanız için de en önemli belgeyi oluşturuyor. Acentemiz bu belgeyi sizin adınıza tedarik edebilir. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Elektronik Öğrenci Davetiye

Öğrenci davetiyesi, bilinen klasik formatın yanı sıra, daha hızlı erişim için geliştirilmiş elektronik öğrenci davetiye formatında da alınabilir. Klasik ve elektronik davetiyelerin verilebilmesi için öncelikle üniversite ya da eğitim kurumunun göçmen bürosuna başvuru yapması gereklidir. Öğrenciler davetiye başvurusu yapamaz. Davetiye göçmen bürosu tarafından onaylanırsa, davetiyeyi klasik ya da artık elektronik olarak almak için başvuru yaparlar. Her iki davetiye türünün de vize başvurularında en önemli belgelerden biri olduğu unutulmamalıdır. Davetiyenin onaylanması ve edinilmesinin ardından yapılması gereken işlemler vize başvurusunun doğru ve eksiksiz bir şekilde yapılması ve onayın beklenmesidir.

Vize İçin Hangi Evraklar İsteniyor?

Rusya vize başvurusunu şahsen Rus Konsoloslukları, konsoloslukların yetkili kıldığı akredite firmaları ve firmamız gibi yetkili acenteler aracılığıyla yapabilirsiniz. Başvuru için gerekli evraklar, göçmenler bürosu tarafından güncellenebilmektedir. Bu nedenle öğrenci vizesi için gerekli evraklar hakkında acentemizle iletişime geçerek, belgelerin listesini e-postanıza iletilmesini sağlayabilirsiniz. Vize iş ve işlemleri için mevcut uygulamada istenen belgeler şunlar:

Vize Başvuru Formu

Rusya Dışişleri Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden online olarak doldurabileceğiniz başvuru formudur. Başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı ve tamamlanmalıdır. Başvuru formu dili İngilizce’dir. Acentemiz vize formu doldurulması ve diğer tüm işlemleri sizin adınıza takip etmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

İlk olarak ABD vizelerinde uygulanan ve sonrasında tüm dünya genelinde standart olarak kullanılmaya başlanan biyometrik fotoğraf, başvuru formuna eklenmelidir. Biyometrik fotoğraf, beyaz fon kullanılan, önden çekilmiş 35mm x 45mm ebatlarında olmalıdır.

Pasaport

Vize işlemleri için gerekli olan pasaportun son on yıl içinde alınmış, vizenin eklenebilmesi için son iki sayfasının boş olması gereklidir. Öğrenci vizeleri turistik vizelere oranla daha uzun süreli vizelerdir. Bu nedenle mevcut pasaportunuzun eğitim süreci boyunca geçerli olmasına dikkat edilmesi gerekir. Eğitiminiz süresi içinde geçerliliği bitecek pasaportların sizlere sorun yaşatmaması için başvurudan önce pasaportun yenilenmesi tavsiyemizdir.

Sağlık Raporu (HIV Raporu)

Başvurunuz sırasında teslim sunulması gereken sağlık raporu, başvuru sahibinin HIV virüsü taşımadığını gösteren rapor ya da Elize Testinden oluşabilir.

Rusya Öğrenci – Eğitim Vizesi Ücretleri

Vizelerin türü, süresi ve giriş çıkış sayıları vize ücretlerinin farklılık göstermesine neden olur. Bu nedenle vize ücretlerindeki güncel fiyatlara acentemizle iletişim kurarak ulaşabilirsiniz. Vize ücretleri konsolosluklar tarafından başvuru sırasında alınır, başvuruları geçerli olsun ya da olmasın ücret iadesi yapılmaz.

Acentemizde Öğrenci – Eğitim Vizesi Hizmet Kapsamı

Firmamız, vize konusunda deneyimli kadrosuyla güncel veriler ışığında eğitim vizeleri için danışmanlık hizmetlerini yürütmektedir. Vize başvurularını müşterilerimiz adına yapabilen firmamız aracılığıyla zaman kaybetmeden zahmetsizce vize iş ve işlemlerinizin yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Rusya Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Vize iş ve işlemleri, başvuru için randevu alınması ve başvuru işleminin yapılmasının ardından, konsolosluklar tarafından değerlendirme ve onay süreciyle son bulur. Konsoloslukların onay süreci 4-6 gün arasında sürmektedir. Ancak başvuruda istenen öğrenci davetiyesi, sağlık raporları, sigorta poliçelerinin hazırlanması aşamalarını da düşündüğümüzde vizenizin istenen tarihe yetişebilmesi için yaklaşık olarak bir ay öncesinden hazırlıklara başlanması gereklidir.

Rusya Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.