Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Fuar Vizesi rusya fuar vizesi Rusya Fuar Vizesi rusya fuar vizesi

Rusya Fuar Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Fuar Vizesi Fiyatları

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 günlükNormalTek Girişli4 iş günü150 USD
15 günlükExpressTek Girişli1 iş günü230 USD
1 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü210 USD
1 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü350 USD
1 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü160 USD
1 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü240 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Fuar Vizesi Kapsamı

Turistik vizelerden farklı olarak Fuar vizesi sahipleri, Türkiye’den yanlarında götürdükleri, kataloglar, ürün modelleri ya da ürünlerin orijinalleri gibi katılıma neden olan faaliyetleri ile ilgili tanıtım çalışmalarında kullanacakları objeleri sınırdan geçirebilirler. Fuar vizesi kapsamı, fuar katılımcılığı ya da fuara ziyaretçi olarak katılmak isteyenler için ihtiyaç duydukları kısa süreli vizedir.

Fuar Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya, ülkemize vize uygulayan ülkelerden biridir. Vize uygulamaları gereği, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları, kısa ya da uzun süreli Rusya seyahatleri için vize almak zorundalar. Vize işlemleri, vize başvurusu için gerekli belgelerin hazırlanması, vize başvurusunda bulunabilmek için Rus Büyükelçiliğinden ya da Rus Konsolosluklarından randevu alınması, başvurunun şahsen ya da acentemiz tarafından adınıza yapılmasıdır. Bu aşamadan sonraki süreçte, vize vermeye yetkili Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsolosluklarının değerlendirme ve onay işlemleri geliyor.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fuar vizesi başvuruları, şahsen konsolosluğa yapılabileceği gibi, konsolosluğun vize başvurularında yetkilendirdiği akredite firmaları ya da acentemizin sunduğu vize danışmanlık hizmetleri çerçevesinde sizin adınıza firmamız tarafından yapılabilmektedir. Vize başvurularınız için vize konusunda uzman ve deneyimli personelimiz, sizin adınıza tüm başvuru iş ve işlemlerini yürütmektedir.

Fuar Vizesi İçin Gerekli Evraklar Neler?

Katılımcı ya da ziyaretçi olarak iki farklı amaçla yapacağınız vize başvuruları için standart belgelerin 1 adet fotoğraf ve pasaport yanı sıra, fuar amacınızı belirten ziyaretçi kartı ya da stand kartına ihtiyacınız olacak.

Vize İçin İlk Şart Pasaport

Vizenizin süresi 30 gün gibi kısa bir süre olsa da pasaportunuzun geçerlilik süresi seyahatinizin sonundan itibaren altı ay daha geçerliliğe sahip olmalıdır. Pasaportlarda yırtılma ya da deforme olmamalıdır. Rus Konsoloslukları bu konuda titiz davranmaktadırlar. Fuar vizesi, pasaporta işlenen bir vize türü olduğu için pasaportunuzda vizenin işlenebilmesi için boş sayfaların bulunması da gereklidir.

Bir Adet Biyometrik Fotoğraf

Vize başvuru sahibinin Rus makamları tarafından daha iyi tanınmasını sağlamak için artık  bir standart olarak kabul edilen biyometrik fotoğraf gereklidir. Fuar vizesi başvurularınızda Rus Konsolosluğu tarafından boyutları 35mm x 45mm olarak belirlenmiş son altı ay içinde çektirilmiş olan fotoğrafınız istenmekte. Fotoğraflarda yüz açık şekilde görülebilmeli, güneş gözlüğü gibi yüzü kapatacak aksesuarlar kullanılmamalıdır. Beyaz fon önünde çektirilmesi gereken fotoğrafların mevcut halinizi yansıtması gerektiğini de unutmayın.

Katılım Belgesi

Rusya’da düzenlenmekte olan fuarın katılımcısı olduğunuzu gösteren stand kartı ve faturalar gibi, Rusya’ya seyahat amacınızın fuarın katılımcısı olduğunuzu gösteren tüm bilgi ve belgeler işlemlerinizi hızlandıracaktır.

Fuar Davetiyesi

Fuarda, firmanıza ait ürünleri tanıtmayacak, yalnızca fuarı ziyaret edecekseniz, ziyaretçi kartı olarak da adlandırılan fuar davetiyenizin bulunması gerekiyor. Fuar davetiyesinin vize başvurusunda Rus makamlarına ibraz edilmesi gerekmekte.

Rusya Fuar Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm vizeler için sürecin istenen şekilde neticelenmesi, başvuru amacınızın Rus makamlar tarafından anlaşılmasını sağlayacak bilgi ve belgeleri doğru olarak sunmanıza bağlıdır. Bu nedenle doğru ve belge eksiği olmayan başvurularınız sürecin hızlanmasını sağlar. Diğer vizelere göre daha çabuk sonuçlanan fuar vizesi, başvurunuzun ardından 5 günde sonuçlandırılmaktadır.  Bu süre, resmi tatiller gibi Rus Konsolosluklarının kapalı olduğu günler hariç olarak belirlenmiştir.

Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize ücretleri gidilen ülkeye, ülkede kalınacak süreye, giriş çıkış sayısına göre farklılıklar gösterir. Ticari vizelere oranla daha uygun fiyatlarla erişebileceğiniz fuar vizesi ücretleri, Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsoloslukları tarafından güncellenebilmektedir. Bu nedenle, mevcut fuar vizesi harç ücretleri konusunda vize departmanımızla iletişime geçebilir, güncel fiyatlar konusunda bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca sitemizdeki vize fiyatları bölümünden fiyatları inceleyebilirsiniz.

Acentemizin Sunduğu Vize Hizmetleri

Rusya vizeleri konusunda profesyonel ekibimizle, müşterilerimizin, zaman kaybetmeden, evrak eksikliği ya da yanlış belge sunumundan kaynaklanan vize reddi ile karşılaşmamaları için riskleri en aza indiriyoruz. Rusya vizeleri için deneyimli kadromuz, sizlerin mümkün olan en kısa sürede vize alabilmeniz için tüm süreçleri takip ediyor, başvuruda hazırlanması gereken bilgi ve belgelerde oluşabilecek tüm hataların giderilmesinde sizlere danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Adınıza Başvuru Hizmetleri

  • Vize başvurusunda hazırlanması gereken tüm belgeler müşterilerimizden istenir.
  • Müşterilerimiz ihtiyaç duyulan vize türüne uygun bilgi ve belgeleri acentemize elden ya da ücretsiz kargo yoluyla ulaştırırlar.
  • Acentemize ulaşan belgeler büyük bir titizlikle incelenir.
  • Olası eksiklikler için müşterilerimiz bilgilendirilir ve eksikliklerin giderilmesi için önlem alınır.
  • Özellikle davetiye konusunda yardım ve danışmanlık yapılır.
  • Müşteri adına başvuru işlemleri gerçekleştirilir.
  • Onay süreci takip edilerek, sonuç başvuru sahibine bildirilir.

Rusya Fuar Vizesine Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.