Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Öğrenci Vizesi rusya şoför vizesi Rusya Şoför Vizesi rusya sofor vizesi

Rusya Şoför Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Şoför Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
1 yıllık – EvraksızNormalTek Girişli4 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Rusya sınır kapılarından giriş ve çıkışlarda, Rusya topraklarında ya da Rusya topraklarından başka bir ülkeye geçişte şoförlerin kullandığı şoför vizesi, pasaporta eklenen bir vize türüdür. Bu vizeye sahip şoförler, yalnızca kendi üzerine kayıtlı araçla seyahat edebilirler.

Vize Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Rus Konsoloslukları tarafından verilen vizenin geçerlilik süresi 1 yıl (365 gün) olarak belirlenmiştir. Şoför vizesi ihtiyaç duyulan gereksinim nedeniyle çok girişli – çıkışlı olarak alınmaktadır. Vize alabilmek için başvuruda gerekli evrakların hazırlanması ve sonra da başvurunun yapılması gerekmektedir. Başvurular, Rus Konsolosluklarına şahsen yapılabileceği gibi, firmanız ve firmanızda görevli şoförünüzün adına acentemiz tarafından yapılablimektedir. Şoför vizesi başvurusunun değerlendirilmesi ve onay verilmesinde Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsoloslukları tek yetkili makamlardır.

Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Vize başvurularında gerekli olan belgeler, vizenin türüne, süresine ve tek ya da çok girişli olmalarına göre farklılıklar gösterebilir. Rus Konsoloslukları, vize için gerekli belgelerde güncelleme yapabilirler. Bu nedenle, Rusya Şoför vizesi için gerekli olan belgeleri acentemizle iletişim kurarak, mail adresinize ulaştırılmasını isteyebilirsiniz.

Davetiye

Davetiyeler, Rus makamlarınca, vize başvurularında, vize başvuru nedeniniz olarak görülmekte ve önemli bir belge kabul edilmektedir. Bu nedenle, başvuru yapacağınız şoför vizesi için Rusya’ya gidiş amacınızı oluşturan ticari faaliyetin taraflarınca Rusya Federal Göç Bürosunun onayını almış, matbu ya da elektronik davetiyeyi edinmeniz gerekmektedir. Acentemiz, firmaların ve firmalarda görevli şoförlerin vize başvurusunda ihtiyaç duyabilecekleri davetiyeler konusunda destek sağlamaktadır. Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde davetiye işlemlerini sağlamaktadır.

Pasaport

Rusya Büyükelçiliği veya Rus Konsolosluklarına dilerseniz şahsen ya da acentemiz aracılığıyla sizin adınıza yapılacak olan başvurularda pasaportunuzun bulunması zorunludur. Pasaportunuzun Rusya’da kalacağınız ya da transit geçiş yapacağınız süreleri de içine alacak ve en az altı ay daha geçerliliğinin bulunması gerekiyor.  Bu vize türü, pasaporta işlenen vizeler olduğu için pasaportunuzda vizenin işlenebilmesinde kullanılmak üzere boş sayfaların da bulunması gerekiyor.

Biyometrik Fotoğraf

Rus makamları tarafından belirlenmiş, 1 adet 35mm x 45mm ebatlarına sahip, biyometrik özelliklerdeki fotoğrafınız gereklidir. Son altı ay içindeki görünümünüzü göstermesi gereken biyometrik fotoğrafınızın beyaz zemin önünde ve yüzünün net olarak ortalayacak özelliklerde olması gerekiyor.

Rusya Vize Başvuru Formu/Anketi

Rusya Dışişleri Bakanlığı resmi internet sitesinden Rus Konsolosluk departmanı sayfasında yer alan başvuru anketi/formu, Rus makamlarının sizleri daha yakından tanımak istemeleri nedeniyle geliştirilmiş başvuru formudur. Form doldurulduktan sonra çıktısı alınmalı ve başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Acentemiz sizin için vize alacağınız şekilde form doldurma işlemlerini sağlamaktadır.

Rusya Şoför Vize Ücretleri

Rusya şoför vizesi ücretleri belirlenirken vize türü, süresi ve tek ya da çok girişlilik özellikleri dikkate alınır. Bunun yanı sıra, Rus konsolosluğu vize ücretlerinde güncelleme yapabilmektedir. Vize başvurunuzu acentemiz aracılığıyla yaptırmak istiyorsanız güncel vize ücretlerinin size ulaştırılması için vize departmanımızdan bilgi isteyebilir, vize ücretlerini mail adresine gönderimini sağlayabilirsiniz.

Vizem Kaç Günde Çıkıyor?

Yazımızın başında, vize iş ve işlemlerinde yetkili makamın büyükelçilik ve konsolosluklar olduğundan bahsetmiştik. Konsolosluğa yapılacak başvuruların değerlendirilmesi ve onay işlemlerini de düşündüğümüzde vizeniz 4-6 günlük bir süreçte hazır olacaktır. Bu nedenle Rus makamlarından ve ülkemiz makamları tarafından hazırlanması gereken belgeler için erken hareket edilmelidir.

Rusya Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.