Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Teknik Vize rusya teknik vize Rusya Teknik Vize rusya teknik vize

Rusya Teknik Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Teknik Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü340 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü325 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Seyahat amacı, sahip oldukları teknik yeterlilikler nedeniyle görev alacakları firmalar tarafından davet edilen teknik personel için uygulamaya konulan vize; tek girişli, çok girişli ya da multiple olarak 90 günlük süreli vize türüdür. Vize başvurularında seyahat amacınıza uygun olarak, teknik davetiye ya da elektronik teknik davetiyenizin bulunması gerekiyor.

Teknik Vize Nasıl Alınır?

Ülkemiz vatandaşları ya da ülkemizde oturma iznine sahip üçüncü ülke vatandaşlarının başvurabildiği teknik vize verme konusundaki tek yetki sahibi makamlar, Rus Büyükelçiliği ve Rus Konsolosluklarıdır. Vize başvuruları şahsen bu makamlara yapılabileceği gibi, acentemiz tarafından sizin adınıza başvuru iş ve işlemleri hızlı ve eksiksiz bir biçimde yürütülmektedir. Başvurunuzun istenmeyen durumlarla sonuçlanmaması için, bu konuda deneyimli, vize uzmanlarımız sizleri olası risklerden ve zaman kaybından kurtarabilecek desteği sağlar.

Rus makamları, neredeyse tüm vize türlerinin onayında vize davetiyesini önemsemektedir. Rusya davetiyeniz aynı zamanda sizlerin Rusya’ya gidiş amacınızı da gösteren onay belgenizi oluşturması ve bir göçmen olmadığınızın kanıtıdır.
Rusya teknik vize alabilmeniz için Rus Dışişleri Bakanlığı ya da Rusya Federal Göç Bürosu tarafından onaylanmış teknik davetiye, elektronik teknik davetiye sahibi olmanız gerekir.

Teknik Davetiye

Seyahat amacınız, teknik vize kapsamındaki faaliyetlerinizi yürütmek için Rusya’da bulunmanız gerektiği ise bu durumlar için yapacağınız vize başvurusunda kullanılacak olan davetiye teknik davetiye olarak adlandırılır. Davetiye, sizi Rusya’ya davet eden firmanın Rusya Federal Göçmen Bürosuna başvurusu sonrasında ilgili kurum tarafından onaylanması ile kullanılabilir. Talebiniz halinde iki farklı formatta ulaşabileceğiniz teknik davetiye, matbuu ya da elektronik formatta sizlere ulaştırılmaktadır. Acentemizle iletişime geçerek ıslak imzalı matbuu davetiye ve elektronik teknik davetiye konusunda destek alabilirsiniz.

Elektronik Teknik Davetiye

Davetiyelerin daha hızlı erişim sağlanabilmesini hedefleyen dijital formatı, elektronik teknik davetiyedir. Talebiniz üzerine sizlere ulaştırılan elektronik davetiyeler, Rus makamlarınca onaylanmış ve onay barkoduna sahiptir. Bu belgeyi mail aracılığıyla acentemize ulaştırarak başvuru işlemlerinizin hızlı bir şekilde sizin adınıza yapılmasını sağlayabilirsiniz. Acentemizle iletişime geçerek ıslak imzalı matbuu davetiye ve elektronik teknik davetiye konusunda destek alabilirsiniz.

Teknik Vize İçin Gerekli Belgeler

Teknik vize almak isteyenler için resmi onaylı teknik davetiyenin yanı sıra diğer tüm vizelerde olduğu gibi standart belgeleri de sunmaları gerekiyor. Konsolosluklar, vize başvurularında istenen bilgi ve belgelerde ihtiyaçları doğrultusunda güncelleme yapabilmektedir. Bu nedenle teknik vize için gerekli belgelerin listesini acentemizle iletişime geçerek mail adresinize ulaştırılmasını sağlayabilirsiniz.

Pasaport

Rusya teknik vize türü, pasaporta işlenen bir vizedir. Bu nedenle son on yıl içinde almış olduğunuz pasaportunuzun vize süresinin bitiminden sonraki altı ay – buna temdit tarihi denir – daha geçerliliği olması gerekir. Pasaportunuzda vizenin işlenebilmesini sağlamak üzere en az iki boş sayfa bulunmalıdır. Boş sayfası kalmamış, temdit tarihi yetersiz olan pasaportlar ile yapılacak başvurular reddedilmektedir.

Biyometrik Fotoğraf

Standart belgeler arasında yer alan fotoğrafın biyometrik özelliklere sahip olması gerekir. Fotoğrafınız, Rusya Konsoloslukları tarafından belirlenmiş olan, 35mm x 45mm ebatlarında olmalı, yüzünüzün net olarak görülebileceği, beyaz zemin önünde çektirilmesi gerekmektedir. Fotoğrafınızın son altı ay içinde çektirilmiş olması ve güncel halinizi yansıtıyor olması da tanınabilirliğiniz açısından oldukça önemlidir.

Resmi Onaylı Teknik Davetiye

Rusya’ya gidiş amacınızda muhatabınız olan firmalar, devlet kurumları ya da organizasyonlar tarafından size özel hazırlanmış ve Rusya Dışişleri Bakanlığı ya da Rusya Federal Göçmen Bürosu’nun onayladığı teknik davetiye gereklidir. Acentemiz tarafından sizin adınıza yapılacak vize başvurularında elektronik davetiyenizi mail aracılığıyla bizlere ulaştırabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı Olmayanlar İçin Oturum İzni Belgesi

Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü ülke vatandaşları için gereklidir.

Vize Harç Dekontu

Rus Konsolosluğuna şahsen yapacağınız başvurularda istenen vize ücretinin yatırıldığına dair dekontu, başvuru sırasında ibraz etmeniz gerekir. Acentemiz tarafından yapılacak başvurularda tüm harç ve ücretler firmamızca sizin adınıza karşılanmaktadır.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Vize başvurusu yapılabilmesi için istenen belgeler hazırlandıktan sonra, Rus Konsolosluğu’ndan randevu alınmalıdır. Randevu saatinde başvurunuzu şahsen ya da acentemiz tarafından sizin adınıza gerçekleştirilmesini isteyebilirsiniz. Vize danışmanlık hizmetlerimizde alanın uzmanı profesyonel ekibimiz, başvuru evraklarınızın eksiksiz olarak hazırlanmasında sizlere destek sağlıyor, vize için tüm işlemleri sizin adınıza yürütüyor.

Vize Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?

Başvuru onay süresi 4 ile 10 iş günü arasında değişmektedir. Ancak davetiyenin Rus firması tarafından onay için Rus Federal Göçmen Bürosuna başvurusu ve davetiyenin onayı iki üç hafta sürebilmektedir. Bu nedenle başvurularınız için hazırlanma süresinin bir ay olduğunu söylemek mümkün.

Rusya Teknik Vize Ücretleri

Vize ücretleri, vize iş ve işlemlerinde oluşan giderlerin karşılanmasında Rus makamlarca alınan gider ücretleridir. Ücretler, vizenin türüne, süresine ve tek, çok girişli ya da multiple özelliklerde olmasına göre farklılıklar gösterebilir. Rus konsoloslukları vize için talep edilen harç ücretlerinde güncelleme yapabilirler. Bu nedenle güncel teknik vize ücretleri hakkında detaylı bilgi almak için vize departmanımızla iletişime geçebilirsiniz.

Rusya Teknik Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.