Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Ticari Vizesi rusya ticari vize Rusya Ticari Vize rusya ticari vize

Rusya Ticari Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Ticari Vizesi Fiyatları

SüreVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
3 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü140 USD
3 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü220 USD
3 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü200 USD
3 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü240 USD
1 yıllıkNormalTek Girişli4 iş günü320 USD
1 yıllıkExpressTek Girişli1 iş günü590 USD
1 yıllık – EvraksızNormalTek Girişli4 iş günü595 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Rusya ticari vize, diğer tüm vizelerden geçerlilik süresi ve amacı itibariyle farklılık gösterir. Rusya Federasyonu’na yapılacak ticari amaçlı seyahatler için ticari vize türüne başvurunun yapılması gerekir. Ticari vizeler 90 günlük geçerliliği bulunan, tek ya da çift girişli olarak verilir. Başvuru sahipleri vizelerini, gerekli durumlarda bir yıl süreli çok girişli olarak da talep edebilir ve uygun görülmesi durumunda 1 yıl geçerliliği bulunan vize alabilirler. Ancak çok girişli vize alınmış olsa bile, Rusya içinde her 180 günlük periyotta en fazla 90 gün konaklama hakkı verilmektedir.

Ticari Vize İşlemleri Nelerdir?

Vize iş ve işlemlerinde ilk adım vize başvurusunun yapılması ikinci adım ise başvurunun Rus makamları tarafından değerlendirilmesi ve onaylanması sürecinden oluşuyor. Bu sürecin zor, zaman alan ve zahmetli kısmı vize başvurusunun oluşturulmasıdır. Rusya ticari vizesi için Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanan davetiye zorunludur. Rus makamlarınca onaylı davetiyeniz olmadan Rusya ticari vizesi sahibi olamazsınız. Acentemizle iletişime geçerek ıslak imzalı matbuu davetiye ve elektronik davetiye konusunda destek alabilirsiniz.

Ticari Davetiye

İş seyahatinizde Rusya’daki iş ortaklarınız ya da iş ortağı adayınız gibi firmanızın ticari ilişki içinde olduğu Rus firması tarafından, işletmeniz çalışanları için oluşturulmuş davetiye ticari davetiyeyi oluşturur. Vizeleri, gidilen ülke tarafından verilen seyahat izinleri olarak kabul ettiğimizde, ticari vizelerin birer izin nedeni ve izne neden olacak faaliyetlerin kanıtı olarak değerlendirebiliriz. Bu nedenle, ticari ilişkinizin birer göstergesi olan ticari davetiye, seyahat amacınıza uygun vizeyi alabilmeniz için onay belgenizdir. Bu belge iki farklı formatta verilmektedir. İlki yukarıda değindiğimiz matbuu format, ikincisi ise elektronik ticari davetiyedir.

Elektronik Ticari Davetiye

Elektronik ticari davetiye, bilinen matbu formatın yanı sıra, daha hızlı erişim sağlamayı kolaylaştırmak için geliştirilmiş davetiye formatıdır. Klasik ya da elektronik ticari davetiyelerin verilebilmesi için öncelikle ticari ilişki içinde bulunduğunuz firmanın Rusya Federal Göç Bürosuna başvuru yapması gereklidir. Davetiyeler kendi firmanız tarafından oluşturulamaz. Matbu ve elektronik davetiyelerin ticari vize başvurularında en önemli belgelerden biri olduğu unutulmamalıdır. Davetiyeler, Rusya Federal Göç Bürosu ve Rusya Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylanmasının ardından yapılması gereken işlemler ticari vize başvurusunun doğru ve eksiksiz bir şekilde konsolosluğa yapılması ve onayın beklenmesidir. Ticari vize başvurularının değerlendirilmesi ve onay ya da reddedilmesi, Rus Konsolosluğu ve Rus Büyükelçiliği’nin yetkisindedir.

Acentemiz, Rusya ticari vize konusunda deneyimli kadrosu ile vize ihtiyacı duyan tüm firmaların ticari vize iş ve işlemlerini yürütme yetkisine sahiptir. Vize iş ve işlemlerinde riski en aza indirerek zamandan kazanmak için acentemiz sizlerin yanındadır.

Ticari Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Rusya ticari vize almak isteyenler için gerekli olan belgeler Rus Konsoloslukları tarafından güncellenebilmektedir. Bu nedenle gerekli olan belgelerin güncel listesini acentemizden talep ederek, e-posta ile tarafınıza bildirilmesini sağlayabilirsiniz.

Davetiye

Ticari vizeler, davetiyeleri zorunlu kılan vizelerdir. Davetiyelerin Rusya Federasyonu Federal Göç Şubesi ve Rusya Dışişleri Bakanlığından alınmış resmi onay belgesidir. Bu onay sizin Rusya’ya gidiş nedeninizi de oluşturuyor. Davetiye ile yapılacak olan başvurular, kısa sürede sizlerin vize almasını sağlayacaktır. Acentemizle iletişime geçerek ıslak imzalı matbuu davetiye ve elektronik davetiye konusunda destek alabilirsiniz.

Başvuru Formu

Rusya Dışişleri Bakanlığı web sitesi, Konsolosluk departmanı sayfasından online olarak size ait bilgilerin doğru bir biçimde doldurulması gereken dijital anket formudur. Form, aralarında Türkçenin bulunmadığı, İngilizce, Almanca, Rusça ve İtalyanca dillerinde doldurulabilir, İngilizce konusunda kendinizi yetersiz görüyorsanız, acentemiz başvuru formunun doldurulması konusunda sizlere destek olacaktır.

Pasaport

Rusya ticari vizesi, pasaporta işlenen bir vize türüdür, vize süresinin turistik vizelerden daha uzun olduğunu düşündüğümüzde, pasaportunuzun geçerlilik süresinin vize bitiminden sonraki altı ay daha geçerliliği bulunmalıdır. Vizenin işlenebilmesi için pasaportunuzda en az iki boş sayfa olması gerektiğini de hatırlatmakta fayda var.

Biyometrik Fotoğraf

Vize başvurularında biyometrik özelliklerde 35mm x 45mm ebatlarında beyaz fon önünde çekilmiş olan bir adet fotoğraf gereklidir. Dini inançları gereği olanlar hariç, pasaportlar için çektirilen fotoğraflarda baş açık olmalı, gözlük kullananlar için gözlük camlarının koyu renkte olmaması gerekmektedir.

Ticari Vize Onay Süreci Kaç Gün Sürüyor?

Vize başvurusunun zaman alıcı olduğundan yazımızın başında bahsetmiştik. Özellikle ticari vize davetiyesinin çıkış süresi 40 günü bulabilmektedir.  (Acentemiz ile 15 iş günü içerisinde ticari vizenizi alabilirsiniz.) Ancak davetiyeniz varsa, ticari vizeye başvurunuzdan sonraki vize onay süresi 4-7 iş günü arasında değişmekte. Konsolosluğun kapalı olduğu tatil süreleri, onay süreci içinde yer almaz.

Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize başvuru ücretleri, genel olarak vizenin tek ya da çok girişli olması, vizenin izin verdiği kalış sürelerine göre farklılıklar gösterebilir. Bu nedenle Rusya ticari vize başvuru ücretleri hakkında güncel ve detaylı bilgi almak için acentemizle iletişime geçebilir, size uygun vizenin ücretini öğrenebilirsiniz. Vize ücretleri, vize iş ve işlemlerinde harcanmak üzere alındığı için başvurunuzun onaylanması ya da reddedilmesi durumunda geri iadesi yapılmamaktadır. Rus Konsoloslukları, vize ücretlerini güncelleme, vize başvurularını değerlendirme ve onaya yetkili tek makamlar olarak görev yapar.

Rusya Ticari Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.