Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Transit Vizesi  Rusya Transit Vize rusya transit vize

Rusya Transit Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli !

Rusya Transit Vizesi Fiyatları

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 günlükNormalTek Girişli4 iş günü150 USD
15 günlükExpressTek Girişli1 iş günü230 USD
1 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü210 USD
1 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü350 USD
1 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü160 USD
1 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü240 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Rusya Transit Vize Kapsamı

Rusya’dan transit geçiş yapmanızı gerektiren her durumda vize almanıza gerek yok.

Vize almanızı gerektirmeyen durumlar;

  • Rusya üzerinden uçuş yapan ve Rusya’da uçak değiştirmeyecek yabancıların transit vize almalarına gerek yoktur.
  • Rusya aktarmalı olarak yapacağınız uçuşlarda, havalimanında bulunma süreniz 24 saati geçmiyorsa, transit vize almanıza yine gerek bulunmuyor. Ancak Rusya’da aktarma yapacağınız uçuşlarda, havalimanındaki kalış süreniz 24 saati aşacaksa, transit vize almanız zorunlu.

Rusya transit vizesi tek girişli ve çok girişli olarak verilen kısa süreli vizelerdir. Vizenin tek girişli olması halinde seyahatinizi uçakla yapacaksanız alınan vizenin geçerlilik süresi 3 günlük süreyi kapsar. Seyahatlerini kara yolu ya da demiryolu aracılığıyla yapacak yolcular için bu süre 10 gündür.

Transit vize süresi belirlenirken seyahatin gerçekleşeceği süre dikkate alınır. Uçakla, karayoluyla ya da demiryolu ile yapılacak olan seyahatlerde kullanılacak biletlerin geçerlilik süresi, gidilen ülkeye giriş tarihi, vizenin süresini belirler. Transit vize çok giriş-çıkışlı olarak talep edilmiş ise, vize süresi 30 gündür. Rusya üzerinden farklı bir ülkeye gidilip dönüş yine Rusya üzerinden olacaksa bu sürenin 30 günü aşması durumunda, gidilen ülkeden yine tek girişli Rusya transit vizesi alınması gerekmektedir. Dönüş süresi 30 günlük sürenin içinde ise alınan çok giriş-çıkışlı transit vize dönüşte de kullanılabilecektir.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya transit vizesi başvuruları, Rus konsolosluklarına şahsen ya da yetkili acentemiz aracılığıyla yapılabilmektedir. Vize başvurusu öncesinde acentemiz, başvurunuzun eksiksiz olarak yapılabilmesi için gerekli belgelerin bulunduğu bir dosya hazırlar. Vize başvurusu için sizin adınıza randevu alarak, vize iş ve işlemlerinizi hızlı ve eksiksiz olarak tamamlar.

Transit Vize Başvurusu Kaç Günde Onaylanır?

Rusya transit vizesi vermekte tek yetkili makamlar Rus Büyükelçiliği ve Rus konsolosluklarıdır. Vize başvurusu için gerekli tüm bilgi ve belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması, vize alabilmeniz için önemlidir. Başvuru işlemleri randevu sistemi ile yapılmaktadır. Başvurunun yapılabilmesi için Rus Konsolosluğundan randevu alınmalıdır. Alınan randevu gününde yapılan transit vize başvuruları yine konsolosluk yetkilileri tarafından incelenerek onay verilir. Onay süreci, Rus Konsolosluklarının kapalı olduğu resmi tatil günleri hariç 4 ile 10 iş günü arasında değişir.

Transit Vize İçin Gerekli Belgeler Neler?

Pasaport

Rusya transit vize, pasaporta işlenen bir vize türü olması nedeniyle pasaportunuzun en az altı aylık geçerlilik süresine sahip olması gereklidir. En az iki sayfası boş olan pasaportlarınızda deforme, yırtılma gibi durumlar bulunmamalıdır. Yırtılmış, deforme olmuş pasaportlar, Rus Konsoloslukları tarafından geçersiz sayılmaktadır. Bu da mevcut başvurunuzun reddedilmesine yol açabilir.

Biyometrik Fotoğraf

35mm x 45mm ebatlarına sahip, biyometrik özelliklerdeki 1 adet fotoğrafınız son altı ay içinde çektirilmiş olması gerekmektedir. Fotoğraflar mutlaka beyaz fon önünde çektirilmelidir.

Bilgi Formu

Acentemiz aracılığıyla başvurunuzu gerçekleştirecek başvuru sahipleri için acentemiz vize departmanı tarafından sizlere ulaştırılan bilgi formunun doldurulması ve gerekli diğer belgelerle birlikte acentemize kargo ya da posta yoluyla ulaştırılması gerekir. Acentemiz sizin için bu işlemi yapmaktadır.

Başvuru Ücretinin Yatırıldığını Gösteren Dekont

Transit vize başvurusu için Rus Konsolosluğunun talep ettiği başvuru ücretinin ilgili banka hesabına yatırılmış olduğunu gösteren makbuz ya da dekont gereklidir.

Ulaşım Bilgileri

  • PNR Kodlu Uçuş Rezervasyon Bilgisi: Rusya üzerinden yapılacak transit geçişleri uçak ile yapacak ve vize alması zorunlu başvuru sahipleri, Türkiye’den çıkış ve dönüşü gösteren uçuş rezervasyon bilgilerinde PNR kodunun bulunmasına dikkat edilmelidir. (Acentemiz sizin için bu işlemi yapmaktadır.)
  • Güzergah Dilekçesi: Rusya Federasyonu üzerinden kendi otomobili veya motosikleti ile geçiş yapacak vize başvuru sahipleri, aracı kullanacak kişi tarafından yazılmış güzergâh dilekçesini dosyalarına eklemelidirler. (Acentemiz sizin için bu işlemi yapmaktadır.)
  • Yeşil Sigorta: Karayolu ile yapılacak olan seyahatlerde uluslararası trafik sigortası olan yeşil sigortanın yaptırılması gereklidir.
  • Sürücü Belgesi ve Araç Ruhsat Fotokopileri: Kendi araçları ile Rusya üzerinden geçiş yapmak isteyen başvuru sahipleri, uluslararası geçerliliği bulunan sürücü belgelerini ve araç ruhsat fotokopilerini de başvuru dosyasına eklemelidirler.
  • Bilet Rezervasyon Bilgileri: Deniz ya da Karayolu ile toplu taşıma araçlarıyla yapılacak olan transit geçişlerde, bilet rezervasyon bilgilerinin de başvuru için hazırlanan dosyada yer alması gereklidir. Söz konusu tarihler için bilet rezervasyon bilgisi bulunmayan başvuru sahipleri için acentemiz, geçici rezervasyon oluşturmaktadır. (Acentemiz sizin için bu işlemi yapmaktadır.)

Gidilecek Ülke Vizesi

Rusya üzerinden hangi ülkeye geçiş yapılacaksa gidilen ülkeye ait vize de başvuruda istenen belgeler arasında yer almaktadır. Rusya, yalnızca Abhazya Cumhuriyeti seyahatinde bulunacak başvuru sahiplerine transit vize vermektedir. Bu nedenle seyahatinizi gerçekleştireceğiniz Abhazya Cumhuriyetinden alınmış vizenin başvuruda sunulması gereklidir.

Transit Vize Başvuru Ücretleri Ne Kadar?

Başvurunun işleme alınması için gerekli olan belgeler hazırlandıktan ve vize başvurusu randevusu alındıktan sonra, Rus Konsolosluğu tarafından verilen banka hesap numaralarına vize başvuru ücreti yatırılmalıdır. Yatırılan ücreti gösteren dekont başvuru için hazırlanan belgeler arasına konmalıdır. Transit vizelerin tek ya da çok girişli olması, vize sürelerinin aynı olmaması nedeniyle vize ücretlerinde de farklılıklar oluşabilir. Bununla birlikte Rus Konsolosluğu da ücretlerde güncelleme yapabilir. Başvuru ücretleri konusunda vize departmanımızı arayarak, güncel başvuru ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Vize Başvurum Onaylanmadı Ücreti Geri Alabilir miyim?

Vize başvurunuz onaylansın ya da onaylanmasın, başvuru için ödenen ücret, Rus Konsolosluğu tarafından vize iş ve işlemlerinde kullanıldığı için iade edilmez. Bu nedenle, tekrar tekrar başvuru ücreti ödememek için başvuru için gerekli belgelerin tam ve eksiksiz olmasına dikkat edin.

Rusya Transit Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.