Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya Öğrenci Vizesi  Rusya Turistik Vizesi rusya turist vizesi

Rusya Turist Vizesi almak çok kolay,
sadece 1 fotoğraf ve pasaport yeterli ! Türkiye’nin her yerinden ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Rusya Turist Vizesi Fiyatları

Vize SüresiVize TipiGiriş Sayısıİşlem SüresiÜcret
15 günlükNormalTek Girişli4 iş günü150 USD
15 günlükExpressTek Girişli1 iş günü230 USD
1 aylıkNormalİki Girişli4 iş günü210 USD
1 aylıkExpressİki Girişli1 iş günü350 USD
1 aylıkNormalTek Girişli4 iş günü160 USD
1 aylıkExpressTek Girişli1 iş günü240 USD
AST Turizm, Rusya Vize Başvurusu Yetkili Acentesidir.

Rusya Turist Vizesi Kapsamı

Vizeler, bulunulan ülke sınırları dışında farklı bir ülkeye yapılacak seyahatler için gidilen ülke makamları tarafından verilen izini ifade eder. Bu izin vize sahibine, ülke sınırları içinde kalacağı süre de belirlenerek verilir. Turistik vizesi, en genel tanımıyla tatiller, eğlenceler, ziyaretleri amaçlayanlara verilen vize türü olduğu için, diğer vizelerden farklı olarak, Rusya sınırları içinde 30 günü aşmayacak ve en fazla iki giriş yapabileceğiniz vizedir. Vize işlemi günübirlik olarak adlandırılan ülkeye giriş kartı ya da tur operatörleri tarafından dağıtımı yapılan turist kartı ile değil, doğrudan pasaporta işlenir.

Amaçlı Turizm Vizesi

Turistik vize denince akıllara tatil ve gezi amaçlı seyahatlere izin veren vize anlaşılsa da vize başvuru amacınız yalnızca tatil olmayabilir. Bu nedenle turistik vizeleri daha geniş bir kavramla ele almak mümkün. Amaçlı turizm vizesi olarak adlandırdığımız vizeler, gidiş amacınızın tatil ve eğlence dışında kalan, fuarlar, konferanslar, akademik toplantılar gibi kısa süreli seyahatler için alınması gereken vizedir. Amaçlı turizm vizesi, turistik vizeden amaçları arasında daha spesifik konularda olması nedeniyle ayrılır. Amaçlı turizm vizesindeki bu farklılık vize başvurularında sizden istenecek olan belgelere de yansıtılır.

Rusya Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Rusya turistik vizesi için onaya yetkili tek makam Rusya Konsolosluğu’dur. Vize başvuruları için başvuru sahiplerinden istenen bilgi ve belgeler konsolosluk tarafından güncellenebilir. Bu nedenle, Rusya turistik vizesi için ilgili departmanımız ile görüşerek, güncel bilgi ve belgelerin listesini talep edebilirsiniz. Firmamıza ulaştıracağınız bilgi ve belgelerle, turistik vize için sizin adınıza gerekli tüm başvuru ve onay sürecini yöneterek, Rusya vizesine zaman kaybetmeden ve riskleri en aza indirerek ulaşabilmeniz için danışmanlık hizmeti veriyoruz. Vize iş ve işlemleri iki aşamadan oluşuyor. Bunlardan ilki başvurunun yapılması, ikinci adım ise konsolosluk tarafından yapılan başvurunun onaylanmasıdır.

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Rusya turistik vizesi başvuruları, şahsen konsolosluğa yapılabileceği gibi, konsolosluğun vize başvurularında yetkilendirdiği akredite firmaları tarafından ya da vize danışmanlık hizmetleri çerçevesinde firmamız tarafından da yapılabilmektedir. Turistik vize başvurularınızda zaman kaybetmeden, firmamızın vize departmanı ile görüşerek başvurunuzun yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Vize Başvurusunda Gerekli Evraklar Nelerdir?

Rusya turist vizesi başvurusu için gerekli olan evraklar, sizin Rus makamları tarafından Rusya’ya girişinize izin vermeyi sağlayacak bilgi ve belgelerden oluşuyor. Seyahatinizin nedeni, turistik amaçlı ve 30 günü geçmeyecek seyahatler ise mutlaka Rusya turist vizesine başvuru yapılmalıdır.

Vize İçin İlk Şart Pasaport

Yalnızca Rusya vizesi için değil hemen tüm vizeler için pasaport zorunludur. Pasaportunuzun son on yıl içinde çıkarılmış olması ve vizenin geçerli olacağı tarihi de içine alan en az 6 ay daha geçerli olması gerekiyor. Pasaportlarda vizenin işlenebilmesi için boş iki sayfanın da gerekli olduğunu belirtmekte fayda var. Eğer pasaportunuzda vizenin işlenebileceği sayfa kalmamışsa, mutlaka yeni bir pasaport almalısınız.

Başvuru İçin Biyometrik Fotoğraf

Son yıllarda biyometrik fotoğraflar hemen tüm kurum ve kuruluşlar tarafından kişilerin daha iyi tanınmasında bir standart olarak kabul ediliyor. Rusya turist vizesi başvurularınızda Rus Konsolosluğu tarafından boyutları 35mm x 45mm olarak belirlenmiş biyometrik fotoğrafınız istenmekte. Biyometrik özelliklerde bir fotoğrafınız yoksa, fotoğraf çektirirken mutlaka vize işlemlerinde kullanmak istediğinizi belirtmenizde fayda var. Şapka, yüzü örten kıyafetler, güneş gözlüğü gibi sizin tanınmanızı engelleyebilecek aksesuarların kullanımı başvurunuzun reddedilmesine neden olabilir. Göz rahatsızlığı nedeniyle güneş gözlüğü ile fotoğraf çektirebiliyorsanız, başvuruda bunu kanıtlayan hastane raporu da gereklidir.

Kimlik Fotokopisi

Mevcut kimliğinizin bir fotokopisi gereklidir. Kimliğinizi henüz yeni sistemde almamışsanız mutlaka alınız. Eski kimliklerdeki fotoğraflar ile biyometrik fotoğraflar arasında ciddi karmaşa yaşanabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle kimlik fotokopisi için yeni nesil kimlikler idealdir.

Voucher Belgesi

Adını belki de ilk kez duyuyor olabilirsiniz. Bu nedenle Voucher belgesinin ne olduğunu bilmeyenler için açıklayalım. Yazımızın başından bu yana değinmeye çalıştığımız tüm konular esasında, Rusya’ya bir göçmen olarak gitmediğinizi, Rus makamlarına kanıtlamanızı sağlamak için yapılan adımlardır. Bu adımlardan biri de Rusya turist vizesi almanız için gerekli olan sizin bir turist olarak Rusya’ya gidişinizi kanıtlayan belge yani Voucher Belgesi. Voucher Belgesi, seyahatinizin acentesi olan tur operatörü tarafından gönderilen ve bir anlamda vize için onay evrakını oluşturuyor. Belgenin kopyası, fotokopisi ya da elektronik çıktısı kabul edilmemekte. Bu nedenle seyahat acentesi tarafından orijinal belgenin size ulaştırılması gerekiyor. Firmamız Voucher Belgesini sizin adınıza temin etmektedir. Bu belge olmadan seyahatinizin turistik amaçlı olduğunu kanıtlamanız neredeyse imkansız.

Oturum İznine Sahip Yabancı Uyruklular İçin İkamet Belgesi

İkamet belgesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından istenmemekte. Ancak Türkiye’de oturum iznine sahip yabancı uyruklu kişiler için son 6 aylık süreyi gösteren ikamet belgesinin nüfus müdürlüklerinden alınması gerekiyor.

Rusya Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar

Başvurunuzun doğru bir biçimde yapılması vize onay sürecini doğrudan etkiler. Doğru bir başvuru yapıldığında vize için onaya yetkili konsolosluk tarafından başvurunun sonuçlanması 4 ile 7 iş günü arasında değişmektedir. Resmi tatiller, bayramlar gibi konsolosluğun işlem yapmadığı günler bu sürenin içinde yer almaz. Bu süre içinde Rus Konsolosluğu, ek bilgi ve belge talebinde bulunabilir. Bu talepler nedeniyle başvuru süresinin biraz daha uzayabileceğini unutmamak gerekiyor.  Özetle, Rusya turist vizesi için başvuru yapacaksanız, seyahatinizden en geç iki hafta öncesinde başvurunuzu yapmanız gerekmekte. Başvuru sürecinin daha sağlıklı ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşmamanız için firmamızın vize danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Vize Ücretleri Ne Kadar?

Vize ücretleri her ülke için farklılık gösterir. Vizelerin türleri, kalış süreleri ve giriş çıkış sayıları da vize ücretlerini etkileyen faktörlerdir. Bu farklılıklar, vize iş ve işlemlerinde kullanılacak olan evrak, zaman ve emek karşılığı olarak alındığı için zaman içinde güncellenen rakamlardan oluşur. Rusya turist vizesi güncel ücretleri, vize departmanımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Başvuru için ödenen vize ücretleri, olumlu ya da ret ile sonuçlansa bile Rus Konsolosluğu tarafından iade edilmez. Ödemeler tek seferlik ve vize iş ve işlemlerinde kullanılmak üzere talep edilen ve ödenen bedeli oluşturur.

Turistik Vizesi Hizmetlerimiz

Vize konusunda uzman ekibimizle, müşterilerimizin, zaman kaybetmeden, evrak eksikliği ya da yanlış belge sunumundan kaynaklanan vize retti ile karşılaşmamaları için riskleri en aza indiriyoruz. Rusya turist vizesi için deneyimli kadromuz, sizlerin kısa sürede vize alabilmeniz için sizin adınıza tüm süreçleri takip ediyor.

Verdiğimiz Hizmetler,

  • Başvuru için gerekli olan belgelerin müşterilerimizden istenmesi
  • Müşterilerimizin gerekli olan evrakları bizlere elden ya da kargo ile ulaştırması
  • Ulaşan bilgi ve belgelerin vize başvurusu için tarafımızdan incelenmesi
  • Görülen eksikliklerin telafi edilmesi için müşterilerimizin yönlendirilmesi
  • Başvuru için gerekli evrakların temininde danışmanlık yapılması
  • Başvurunun gerçekleşmesi
  • Onay sürecinin takip edilmesi çalışmalarından oluşuyor.

Rusya Vize Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

1

Gitmek istediğiniz ülke ve neden için tarafımıza başvuruda bulunmanız gereklidir. Size bulunacağımız yönlendirmeler ile vize için ilk adımı atmış olursunuz.

2

Sizden talep ettiğimiz evrakları eksiksiz toplamanız istenecektir. Size bu konuda AST Turizm yardımcı olacaktır.

3

Evraklarınız tarafımızca konsoloslukta onaylatma sürecine girmektedir. Onaylanan veya onaylanmayan vize başvurlarınız konusunda size bilgi verilir.

Hızlı İletişim Formu

Vizeler hakkında detaylı bilgi ve rezarvasyon için bize ulaşabilirsiniz.

İLETİŞİM

0212 254 16 16

Rusya Vize Başvuru Merkezi ile Aynı Binada Hizmet Vermektedir.