WeCreativez WhatsApp Support
Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada.
Merhaba, sizlere nasıl yardımcı olabiliriz ?
Çalışma Saatleri

Hafta içi : 09:00-19:00

Rusya’dan Ne Alınır ?

Aralık 6, 2018BY Burak ( 0 ) Comment

Rusya Federasyonu’na yolunuz düşerse, yapılacak çok sayıda aktivitenin belki de en önemlisi alışveriştir. Yüzün üzerinde farklı milleti bünyesinde barındıran, dünyanın en büyük toprak parçasına ve sınırlarına sahip Rusya’da, hediyelik olarak alabileceğiniz çok sayıda alternatif sizleri bekliyor olacak.

Rusya Denince Akla İlk Gelen Matruşkalar

Rusya’dan alınabilecek ve Rusya ile özdeşleşmiş en iyi hediye, Matruşka bebeklerdir. İç içe geçen ve ahşaptan yapılan bu bebekleri Rusya’nın hemen her yerinde her alışveriş merkezinde bulabilmeniz mümkün. Kalıcı birer hediye olan Matruşkalar, ülke ile özdeşleşmiş, kültürel birer değer olarak da öne çıkıyor.

Magnetler, Rus Şalları

Alışveriş için daha uygun seçenekler de elbette var. Yurtdışı turlarında son yıllarda en çok tercih edilenler arasında bulunan magnetler, sizler için iyi bir alternatif olabilir. Çok sayıda hediye almanız gerekiyorsa, Rusya’yı ve Rus Kültürünü yansıtan bu magnetler sizlere daha ekonomik bir alışveriş imkanı sunuyor. Soğuk Rus iklimlerinin vazgeçilmezi ve artık tüm dünya tarafından bilinen bir diğer hediyelik eşya ise Rus Şallarıdır. Sevdikleriniz için onları sıcak tutacak bu hediye seçeneğini de değerlendirebilirsiniz. Farklı renk ve desenlerden dilediğinizi, beğendiğinizi alabilirsiniz.

Votka ve Votka Sunum Setleri

Ülkede en çok tüketilen içki türü olan votka ve onun sunulduğu bardak setleri de alkol kullananlar için hediye edilebilen ürünlerden biri. Sunumdaki küçük çeşitli desenlerdeki bardaklar ve özel hazırlanmış hediye paketleriyle etkileyici bir hediye arayanlar için uygun olabilir.

Satranç Setleri

Ülkenin tüm dünya tarafından tanınan ünlü satranç ustaları, Rusya’nın satrançta bir dünya markası haline gelmesini sağladı. Garri Kasparov gibi dünyaca ünlü satranç ustalarını yetiştiren Rusya’dan alınabilecek en güzel hediyelerden biri satranç takımlarıdır. Birbirinden güzel tasarımları ile hediyelik olarak sunulan satranç takımları, alışveriş için iyi bir seçenek olabilir.

Yöresel Kıyafetler

Yazımızın başında değindiğimiz farklı kültürlere ve milletlere ev sahipliği yapan Rusya, farklı giyim tarzları ve yöresel kıyafetleri ile de ziyaretçilerinin ilgisini çekiyor. Hediyelik eşya alışverişlerinizde yöresel kıyafet seçeneklerini de değerlendirebilmeniz mümkün. Farklı kültürlere ait, daha önce hiç görmediğiniz, sizleri ve sevdiklerinizi şaşırtacak kıyafetleri de alışveriş listenize ekleyebilirsiniz.

Leave Comments